ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 8222557

sp1bytow@gmail.com

Program MEiN

Program ministerialny "Junior. Edu-Żywienie"

Uczniowie klasy 5 a podczas lekcji biologii, w ramach programu Junior Edu-Żywienie, zdobyli nowe umiejętności, poznali:
-moc wiedzy o źródłach żywności,
-moc niemarnowania żywności,
-supermoc mądrego wybierania żywności.


 

Wiemy, że żywienie ma wpływ na wyniki w nauce i ze edukacja żywieniowa wpływa na nasze korzystniejsze wybory żywieniowe. Wiemy i dostrzegamy także zasady prawidłowego żywienia, ogromne znaczenie warzyw i owoców w diecie oraz potrafimy sprawić, by posiłki były bardziej atrakcyjne dla naszego mózgu i chcielibyśmy je cześciej jeść. Dziękujemy Junior Edu-Żywienie!


 Nasza szkoła uczestniczy w programie MEiN Junior Edu-Żywienie w ramach działań podnoszących świadomość dotyczącą zdrowego trybu życia nasi uczniowie wdrażają w praktyce założenia udowadniające, że zdrowy styl życia jest podstawą dobrze funkcjonującego i w pełni zdrowego organizmu. Aktywnie spędzają lekcje i przerwy na świeżym powietrzu, a kiedy pogoda na to nie pozwala trenują z programem FitSchool  w murach szkoły.

 


Zapraszamy do pobierania i korzystania z aplikacji edukacyjnej opracowanej i przygotowanej w ramach projektu Junior-Edu-Żywienie (JEŻ). Aplikacja została przygotowana dla uczniów szkół podstawowych z klas 4-6.
Za zgodą i przy udziale rodziców mogą z niej korzystać także młodsze dzieci. Zachęcamy do oglądania 1-2 mocy dziennie oraz sprawdzenia, czego udało się nauczyć. Efekty? To nie tylko zdobywana wiedza, ale także zabawa, w której możemy obserwować, jak z postępem naszych prac rośnie „ogród mocy”.
 
 
 

 


W październiku 2022 roku w naszej szkole odbyły się pierwsze działania w ramach projektu MEiN Junior-Edu-Żywienie (JEŻ). Uczniowie wypełnili ankiety dotyczące preferencji żywieniowych, częstości spożycia żywności oraz aktywności fizycznej i brali udział w pomiarach antropometrycznych.

 


 

                                                                        

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 822 25 57

sp1bytow@gmail.com

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie 2022 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda