ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 8222557

sp1bytow@gmail.com

Program MEiN

Program "Laboratoria Przyszłości"

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem Programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z zakresu nauk STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Więcej informacji na www.gov.pl/laboratoria

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 150. 000 złotych, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.W ramach Programu zakupiliśmy nowoczesny sprzęt, który pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności, m.in.:

    Dwie drukarki 3D z akcesoriami oraz zestawem filamentów;
    Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami (informatyka, technika);
    Stację lutowniczą na gorące powietrze (informatyka, technika);
    Sprzęt z akcesoriami do studia audio-wideo (kółka zainteresowań);
    Gogle VR wraz za akcesoriami i oprogramowaniem (dowolne zajęcia);
    Pracownia Robotyki (informatyka, technika, nauczanie wczesnoszkolne);
    Długopisy 3D (nauczanie wczesnoszkolne, technika, informatyka, matematyka, zajęcia rewalidacyjne);
    Zestaw edukacyjnych dronów wraz z zestawem do nauki latania (matematyka, informatyka);
    Zestawy narzędzi ucznia (technika);
    Zestawy konstrukcyjne i modelarskie z różnych dziedzin (matematyka, fizyka, technika, biologia, geografia, chemia).

Zobacz link

 

Festiwal Fizyki Cząstek

1 czerwca, zapraszamy uczniów naszej szkoły na MEGA NAUKOWĄ ZABAWĘ z FESTIWALEM FIZYKI organizowaną przez nauczycielkę fizyki Agnieszkę Jaworską. W naszym doświadczalnym laboratorium czeka wszystkich dawka wiedzy na temat budowy materii oraz badań i technologii stosowanych w CERN. Dzięki przedstawianym eksperymentom uczniowie zobaczą i zrozumieją m.in. co się dzieje przy zderzeniach cząstek, jak działają akceleratory liniowe i kołowe  oraz jak stworzyć system kriogeniczny, podobny do stosowanego w CERN, w swojej kuchni.

Festiwal Fizyki Cząstek jest imprezą edukacyjną organizowaną w ramach Programu MEiN "Laboratoria Przyszłości" "Atomy Wiedzy" I edycja.

 

 Relacja z Festiwalu Fizyki Cząstek

1 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie edukacyjnej organizowanej przez nauczycielkę fizyki Agnieszkę Jaworską wraz z uczniami VIII klas.
Tematyka tegorocznego Festiwalu Fizyki dotyczyła budowy materii oraz technologii stosowanych w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN.
Na stanowiskach z eksperymentami można było zobaczyć i sprawdzić jak działają m.in. elektromagnesy, silniki jednobiegunowe, akceleratory liniowe i kołowe, system kriogeniczny, pociągi magnetyczne oraz w jaki sposób rozpraszają się cząstki w zderzeniach z różnymi obiektami.

Wydarzenie edukacyjne zostało zorganizowane w ramach Programu MEiN "Laboratoria Przyszłości " oraz "Atomy Wiedzy" I edycja.

 

 


 

Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

2 października w klasach: 6c i 7b odbyły się warsztaty w ramach Programu MEiN "Mobilne Laboratoria Przyszłości ". Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących mikrokontrolerów oraz podstaw programowania przy użyciu robotów.


 

Podczas tych interaktywnych działań, wspierających rozwój przyszłościowych umiejętności, nasza młodzież m.in. pracowała z makietą do podlewania roślin, programowała sygnalizację świetlną przy użyciu mikrokontrolerów Arduino oraz poznała podstawy programowania w języku blokowym przy użyciu robotów Dash.

 

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 822 25 57

sp1bytow@gmail.com

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie 2022 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda