ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 8222557

sp1bytow@gmail.com

Warsztaty dla nauczycieli w ESA Education Training Centre w Belgii

Warsztaty dla nauczycieli w ESA Education Training Centre w Belgii

Warsztaty dla nauczycieli w ESA Education Training Centre w Belgii

17 czerwca 2024
Warsztaty dla nauczycieli w ESA Education Training Centre w Belgii
Nasza nauczycielka fizyki i wicedyrektorka szkoły - Agnieszka Jaworska została przyjęta przez Europejską Agencję Kosmiczną do udziału w warsztatach "Teach with the Moon". W dniach 10 -11. czerwca 2024 r. uczestniczyła w zajęciach organizowanych w Laboratorium e- Technologii w siedzibie ESEC (European Space Security and Education Centre) w Transinne w Belgii. 
W szkoleniu brało udział łącznie 26 nauczycieli z europejskich państw członkowskich ESA, m.in. z Polski, Grecji, Portugalii, Rumunii i Szwecji. 
Warsztaty w Lab e-Technologii dotyczyły wykorzystania edukacyjnych narzędzi technologicznych (w tym mikrokontrolerów, mikrokomputerów, drukarek 3D) w kontekście wiedzy o eksploracji Księżyca, aby umożliwić nauczycielom zaangażowanie i inspirowanie uczniów w zakresie nauk STEAM. 
Oprócz praktycznych zajęć, nauczyciele odwiedzili Centrum Satelitarne ESA (ESEC Redu) oraz doświadczyli symulacji szkoleń astronautów tj. przeciążenia, swobodnego spadku i mikrograwitacji w Euro Space Center.
 
zdjęcia wykonane i udostępnione przez Zespół ESA Education
 
 
Wykaz podręczników do Religii w roku ...Poprzedni
Kubusiowi Przyjaciele NaturyNastępny

zobacz również

Wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

7 maja 2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowano wystawę, na której znalazły się ozdoby z butelek i słoików,  lapbooki o ochronie naszej planety "Co mogę zrobić dla Ziemi"  i sprawozdania ze sprzątania najbliższej okolicy. Dzięki Pani wicedyrektor Agnieszce Jaworskiej dostaliśmy 6 bezpłatnych biletów na wystawy do CNE w Gdyni. W kategorii najciekawsze lapbooki bilety otrzymali Lidia Kuchta z 6a i Piotr  Jankowski z 8a. W kategorii "Drugie życie butelek i słoików" nagrody otrzymali: Agata Kobus z 4b, Justyna Bielawa z 4c,  Amelia Nowak z 5c oraz Artur Ruszer z 5c. Dziękujemy CNE w Gdyni, Maria Cichosz i Joanna Szreder.

Czytaj więcej
Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki

20 marca 2024

21.03.2024 r. obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Data obchodów jest symboliczna - przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Kolorowe skarpetki to symbol solidarności z chorymi.

Czytaj więcej
Finał konkursu fotograficznego

Finał konkursu fotograficznego "Barwy jesieni'

30 listopada 2023

Konkurs fotograficzny "Barwy Jesieni"  został rozstrzygnięty. Wszystkie zdjęcia były piękne i bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Ostatecznie 1 miejsce zajęła Oliwia Kucharska z kl. 4c,  2 miejsce Ania Gutowska z kl. 4c, 3 miejsce Lena Wiercigroch z kl. 5b, a wyróżniony został Jakub Benkowski z kl. 5a.
Gratulujemy!

Czytaj więcej

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 822 25 57

sp1bytow@gmail.com

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie 2022 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda