W piątek, 4.10.2024r. klasy IE i IID wybrały się do Centrum Eksperyment w Gdyni. Dzieci brały udział w ciekawych warsztatach z cyklu ”Energia odnawialna” w ramach Programu „Akademia Edukatora Klimatu”, którego celem jest nauczenie uczniów swobodnego i skutecznego przekazywania wiedzy na temat środowiska oraz uwrażliwienie na zachodzące zmiany. Po zajęciach był czas na zabawę i eksplorowanie wystaw w Centrum.
Dokładnie tydzień później do Centrum Eksperyment w Gdyni wybrały się dzieci z klas 1C oraz 3C, które również brały udział w warsztatach z cyklu "Energia odnawialna".
W roku szkolnym 2024/2025 Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie brała udział w ogólnopolskim programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Programem tym objęci zostali uczniowie klas I.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.
13 listopada 2024r. klasy 4a i 4c brały udział w warsztatach zorganizowanych dla uczniów naszej szkoły przez Wody Polskie RZGW w Gdańsku. Pogłębialiśmy wiedzę o wodzie pod kierunkiem raczka z Błękitnej rzeki, rybki i żabki, którzy nas odwiedzili.
Dzisiaj, tj. 15.02 w naszej szkole odbył się II Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Mathman". Wzięło w nim udział 59 uczniów naszej szkoły. Zadania były podzielone na trzy poziomy trudności. Uczniowie przez 45 min. rozwiązywali nieszablonowe zadania tekstowe. Wszystkim uczniom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.
Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów