Warsztaty z pisania HAIKU

W ramach XXIX Pomorskiej Wiosny Literackiej 26.04.23 r. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w  interesujących "Warsztatach z pisania HAIKU", które prowadził znany słupski pisarz - Daniel Odija.Uczniowie zapoznali się z sylwetką pisarza i jego twórczością. Następnie dowiedzieli się o sposobie tworzenia Haiku - krótkiego, zaledwie  trzywersowego utworu poetyckiego, wywodzącego  się z Japonii. Młodzież  tworzyła własne Haiku z wylosowanych słów.Powstały zabawne połączenia opisujące piękno przyrody. W drugiej części spotkania uczestnicy mieli za  zadanie napisać własne Haiku, szukając inspiracji w przyrodzie a następnie zaprezentować na forum. Zajęcia świetnie rozwijały wyobraźnię oraz uczyły twórczego myślenia. Taka forma kreatywności dowartościowuje uczniów.
Dziękujemy bardzo panu Danielowi Odiji za przeprowadzenie warsztatów, Filii nr 1 w Bytowie Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku za zorganizowanie spotkania oraz uczniom  za udział.

Szkoła muzyczna - ruszają zapisyPoprzedni
Konkurs Recytatorski Literatury Kas...Następny