Ogólnopolski konkurs –  Liga Matematyczna

Ogólnopolski konkurs – Liga Matematyczna

25 kwietnia 2024
Ogólnopolski konkurs –  Liga Matematyczna

Dnia 23 kwietnia 2024 roku w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku odbył się XXIII finał ogólnopolskiego konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego.
Dwie uczennice naszej szkoły – Natalia Rymaszewska z kl. Vc (w kategorii IV-VI) oraz Maja Turzyńska z kl. VIIIa (w kategorii VII-VIII) zostały finalistkami tego konkursu.
Wielkie brawa i gratulacje!
Konkurs Liga Matematyczna składał się z kilku etapów i uczestniczyło w nim początkowo 724 uczniów z klas IV-VI oraz 284 uczniów z klas VII-VIII szkół podstawowych.
Od października do grudnia trwał I etap Ligi Matematycznej (etap zadań domowych), w którym wzięło udział również kilkunastu uczniów naszej szkoły. Trzeba było wykazać się znajomością różnorodnych zadań matematycznych wykraczających często poza ramy nauczania. Uczniowie klas VII-VIII musieli przejść dodatkowo ćwierćfinał, który odbył się 1 marca 2024 roku w szkole ucznia. Z SP1 Bytów do ćwierćfinału zakwalifikowało się troje uczniów z klas VII-VIII.
Półfinał natomiast odbył się 19 marca 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, a wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły, którzy przeszli poprzednie etapy – Natalia Rymaszewska z kl.Vc i Jan Łosiński z Va (z klas IV-VI) oraz Maja Turzyńska z VIIIa i Ksawier Jaśniak z VIIb (w kategorii VII-VIII) pod opieką pani Ewy Rychter. Gratulacje dla półfinalistów.
Do ostatniego etapu konkursu Liga Matematyczna, który odbył się 23 kwietnia 2024 roku zakwalifikowały się nasze uczennice: Natalia Rymaszewska w kategorii IV-VI oraz Maja Turzyńska w kategorii VII-VIII.  Wzięły one udział w finale konkursu, który odbył się w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku oraz uczestniczyły tam  w warsztatach: „W poszukiwaniu podstawowych cegiełek materii” i „Digital Cleanup Day”.
Potem nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu, podczas którego nie mogło zabraknąć  naszych finalistek– Natalii Rymaszewskiej z Vc i Mai Turzyńskiej z VIIIa oraz ich nauczycielki matematyki.
Wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły  dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy naszym finalistkom.

Mistrzostwa Województwa w biegach ...Poprzedni
Konkurs fotograficznyNastępny