ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 8222557

sp1bytow@gmail.com

Ogólnopolski konkurs –  Liga Matematyczna

Ogólnopolski konkurs – Liga Matematyczna

Ogólnopolski konkurs – Liga Matematyczna

25 kwietnia 2024
Ogólnopolski konkurs –  Liga Matematyczna

Dnia 23 kwietnia 2024 roku w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku odbył się XXIII finał ogólnopolskiego konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego.
Dwie uczennice naszej szkoły – Natalia Rymaszewska z kl. Vc (w kategorii IV-VI) oraz Maja Turzyńska z kl. VIIIa (w kategorii VII-VIII) zostały finalistkami tego konkursu.
Wielkie brawa i gratulacje!
Konkurs Liga Matematyczna składał się z kilku etapów i uczestniczyło w nim początkowo 724 uczniów z klas IV-VI oraz 284 uczniów z klas VII-VIII szkół podstawowych.
Od października do grudnia trwał I etap Ligi Matematycznej (etap zadań domowych), w którym wzięło udział również kilkunastu uczniów naszej szkoły. Trzeba było wykazać się znajomością różnorodnych zadań matematycznych wykraczających często poza ramy nauczania. Uczniowie klas VII-VIII musieli przejść dodatkowo ćwierćfinał, który odbył się 1 marca 2024 roku w szkole ucznia. Z SP1 Bytów do ćwierćfinału zakwalifikowało się troje uczniów z klas VII-VIII.
Półfinał natomiast odbył się 19 marca 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, a wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły, którzy przeszli poprzednie etapy – Natalia Rymaszewska z kl.Vc i Jan Łosiński z Va (z klas IV-VI) oraz Maja Turzyńska z VIIIa i Ksawier Jaśniak z VIIb (w kategorii VII-VIII) pod opieką pani Ewy Rychter. Gratulacje dla półfinalistów.
Do ostatniego etapu konkursu Liga Matematyczna, który odbył się 23 kwietnia 2024 roku zakwalifikowały się nasze uczennice: Natalia Rymaszewska w kategorii IV-VI oraz Maja Turzyńska w kategorii VII-VIII.  Wzięły one udział w finale konkursu, który odbył się w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku oraz uczestniczyły tam  w warsztatach: „W poszukiwaniu podstawowych cegiełek materii” i „Digital Cleanup Day”.
Potem nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu, podczas którego nie mogło zabraknąć  naszych finalistek– Natalii Rymaszewskiej z Vc i Mai Turzyńskiej z VIIIa oraz ich nauczycielki matematyki.
Wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły  dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy naszym finalistkom.

Mistrzostwa Województwa w biegach ...Poprzedni
Konkurs fotograficznyNastępny

zobacz również

Wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

7 maja 2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowano wystawę, na której znalazły się ozdoby z butelek i słoików,  lapbooki o ochronie naszej planety "Co mogę zrobić dla Ziemi"  i sprawozdania ze sprzątania najbliższej okolicy. Dzięki Pani wicedyrektor Agnieszce Jaworskiej dostaliśmy 6 bezpłatnych biletów na wystawy do CNE w Gdyni. W kategorii najciekawsze lapbooki bilety otrzymali Lidia Kuchta z 6a i Piotr  Jankowski z 8a. W kategorii "Drugie życie butelek i słoików" nagrody otrzymali: Agata Kobus z 4b, Justyna Bielawa z 4c,  Amelia Nowak z 5c oraz Artur Ruszer z 5c. Dziękujemy CNE w Gdyni, Maria Cichosz i Joanna Szreder.

Czytaj więcej
DZIEŃ ZIEMI - KONKURS

DZIEŃ ZIEMI - KONKURS

22 kwietnia 2024

Przypominamy o szkolnej proekologicznej akcji organizowanej z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia.
Czekamy na kreatywne prace od uczniów klas:
• IV - V - ozdoby z butelek i słoików pod hasłem: "Drugie życie butelek i słoików",
• VI i VIII - lapbook pod hasłem "Co mogę zrobić dla Ziemi?" zawierający pomysły na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko,
• VII - fotorelacja z akcji sprzątania najbliższej okolicy.  
Termin składania prac u nauczycielek: przyrody i biologii oraz geografii - do 30.04.

Czytaj więcej
Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

8 października 2023

5 października w SP nr 2 w Bytowie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klas 4-6 oraz 7- 8. Nasi uczniowie po zaciętej walce zajęli drugie miejsce. Szachy to królewska gra i cieszymy się, że nasza młodzież chce się rozwijać poprzez grę w szachy.

Czytaj więcej

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 822 25 57

sp1bytow@gmail.com

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie 2022 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda