sekretariat@sp1.bytow.pl

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Akcja miała zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dnia 17.11.2023 roku uczniowie  klas IV-VIII zdawali egzaminy z tabliczki mnożenia pod nadzorem koordynatorów lokalnych - nauczycielek matematyki z naszej szkoły. Nie zabrakło też łamigłówek, gier planszowych z tabliczką mnożenia i innych atrakcji. Uczniowie, którzy bezbłędnie zdali egzamin, uzyskali tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Zaś klasy I- III odwiedzili wyznaczeni przez nauczycielkę matematyki - panią Ewę Rychter uczniowie z klasy VIII a, którzy pełnili funkcję asystentów i egzaminatorów. Spośród chętnych uczniów klas drugich i wszystkich z klas trzecich wyłonili ekspertów tabliczki mnożenia i nagrodzili ich imiennym certyfikatem. Wręczyli też uczniom kolorowanki z  logo ŚDTM.
Dzięki takim akcjom uczniowie przede wszystkim ćwiczą i doskonalą tabliczkę mnożenia przez naukę i zabawę.

Jesień wierszem pisana"Poprzedni
105 rocznica odzyskania niepodległości ...Następny