Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia osób z zaburzeniami ze spektrum Nasza szkoła również włączyła się do obchodów tego dnia. Na znak solidarności z osobami z autyzmem, nauczyciele i uczniowie dodali do swojego ubrania kolor niebieski i różowy.
Róż i niebieski mają pokazać, że autyzm nie ma płci, a w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wspieramy wszystkich jednakowo. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję Naszych uczniów wobec osób neuroróżnorodnych.
W dniu 26 stycznia w naszej placówce zorganizowana została przez Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski loteria fantowa w ramach WOŚP-u. Zaangażowała się w nią cała nasza społeczność szkolna. Uczniowie dostarczyli niezliczone ilości maskotek, gier planszowych, puzzli i innych gadżetów.
4 października w naszej szkole odbyły się szkolne zawody szachowe w dwóch kategoriach wiekowych, w których wyłoniliśmy najlepszych szachistów, którzy zaprezentują nas na gminnych zawodach szachowych. Gratulujemy wygranym i życzymy sukcesu w dalszym etapie, powodzenia
W poniedziałek 4 września w odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
Tradycyjnie podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Aktu pasowania dokonały wychowawczynie kolorowymi ołówkami.
Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów