ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 8222557

sp1bytow@gmail.com

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

9 listopada 2022
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Obrazy newsów: czyt.jpg

Informujemy, że nasza szkoła  w 2022 roku otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Cele szczegółowe Programu:
- zwiększenie atrakcyjności oferty biblioteki szkolnej przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w księgozbiorze.
- wzrost dostępności książek w bibliotece.
- wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.
- rozwój współpracy pomiędzy szkołą a bibliotekami publicznymi na terenie miasta i gminy.
 
  W ramach wsparcia otrzymaliśmy 15 000 zł. Z tego:
- 12 000 zł, to środki pochodzące z budżetu państwa,
- 3 000 zł to wkład organu prowadzącego.


Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych i lektur (9000 zł) , realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży (500 zł) oraz zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej(5500 zł).

Dzięki programowi nasza biblioteka wzbogaciła się o biblioteczkę, biurka, pufy, fotele, szafę . Ponadto, w związku ze wzrostem ilości książek,  zakupiliśmy też regały biblioteczne oraz plastikowe podpórki do książek.

Zgodnie z zaleceniami programowymi Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. biblioteka szkolna umożliwia czytelnikom wypożyczanie książek w czerwcu na okres wakacji. W tym celu należy zwrócić do biblioteki wcześniej wypożyczone lektury i inne książki, najpóźniej do 20 czerwca, aby móc wypożyczyć książki na wakacje.

Najważniejszym pozytywnym efektem przystąpienia do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wzbogacenie biblioteki szkolnej o nowości wydawnicze i książki atrakcyjne z różnych dziedzin wiedzy dla młodego czytelnika oraz lektury szkolne .

Dzień Kolorowej SkarpetkiPoprzedni

zobacz również

Wizyta w CERN w Genewie

Wizyta w CERN w Genewie

17 kwietnia 2023

W dniach 11 - 18. marca, Agnieszka Jaworska - nauczycielka fizyki i  wicedyrektorka naszej szkoły, uczestniczyła w wyjeździe, wyróżnionych 36 nauczycieli fizyki i chemii z całej Polski, do Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych CERN w Genewie. W ramach I edycji Programu MEiN "Atomy Wiedzy" Laureatka uczestniczyła w wykładach i warsztatach dotyczących m.in. fizyki cząstek i sił tworzących Wszechświat, radioaktywności i jej zastosowania w medycynie, działania akceleratorów i detektorów oraz osiągnięć dokonanych w CERN np. odkrycia Bozonu Higgsa. Polish Teacher Programme, oprócz wykładów i spotkań z wybitnymi polskimi naukowcami pracującymi w CERN tj. z dr Sławoszem Uznańskim, obejmował wizyty w obiektach doświadczalnych ośrodka naukowo - badawczego.

Czytaj więcej
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2023

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W tym roku ten dzień przypada w niedzielę, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do spędzenia szkolnego poniedziałku - 3 kwietnia - w niebieskich barwach
Wiem! Rozumiem! Pomagam!

Czytaj więcej
Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki

23 marca 2023

21 marca obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów - co daje zapis 21.03.

Czytaj więcej

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 822 25 57

sp1bytow@gmail.com

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie 2022 - 2023   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda