ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 8222557

sp1bytow@gmail.com

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2023
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie 20 listopada świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Szkoła Podstawowa nr 1 włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF.Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane.
Przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego.

Dzień Pluszowego MisiaPoprzedni
Jesień wierszem pisana"Następny

zobacz również

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów

59 822 25 57

sp1bytow@gmail.com

Śledź nas na:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku Ministerstwo Edukacji i Nauki
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie 2022 - 2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda