16 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki! Tego dnia w naszej szkole obowiązywał strój w kropki.
Uczniowie razem z nauczycielami poznali historię Vashti, było mnóstwo kropkowych zabaw, gier i ćwiczeń, powstały kropkowe dzieła sztuki i żywy napis KROPKA.
Podczas święta kreatywności skupiliśmy się na rozwoju swoich talentów i pasji, byliśmy zaangażowani w zajęcia, które pomogły nam wszystkim odkryć mocne strony i dały odwagę, by powiedzieć o tym światu.
Swoje talenty uczniowie zapisali na małych karteczkach i razem z wychowawcami przypięli na gazetkę ścienną.
Uczniowie klas drugich przygotowali występ artystyczny- recytowali wiersze, śpiewali, grali na flażoletach. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem przekazała swoje moce wychowawcom klas pierwszych, którzy pasowali swoich wychowanków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie. Dzień drugiego września dostarczył wszystkim wiele wrażeń i radości.
Dziękujemy wszystkim!
W dniu 18 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VII, którzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali polskie piosenki i pieśni patriotyczne.
Nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dnia 17.11.2023 roku uczniowie klas IV-VIII zdawali egzaminy z tabliczki mnożenia pod nadzorem koordynatorów lokalnych - nauczycielek matematyki z naszej szkoły. Nie zabrakło też łamigłówek, gier planszowych z tabliczką mnożenia i innych atrakcji.
W dniach 11 - 18. marca, Agnieszka Jaworska - nauczycielka fizyki i wicedyrektorka naszej szkoły, uczestniczyła w wyjeździe, wyróżnionych 36 nauczycieli fizyki i chemii z całej Polski, do Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych CERN w Genewie. W ramach I edycji Programu MEiN "Atomy Wiedzy" Laureatka uczestniczyła w wykładach i warsztatach dotyczących m.in. fizyki cząstek i sił tworzących Wszechświat, radioaktywności i jej zastosowania w medycynie, działania akceleratorów i detektorów oraz osiągnięć dokonanych w CERN np. odkrycia Bozonu Higgsa. Polish Teacher Programme, oprócz wykładów i spotkań z wybitnymi polskimi naukowcami pracującymi w CERN tj. z dr Sławoszem Uznańskim, obejmował wizyty w obiektach doświadczalnych ośrodka naukowo - badawczego.
Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów