21.03.2024 r. obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Data obchodów jest symboliczna - przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Kolorowe skarpetki to symbol solidarności z chorymi. Dopełnieniem obchodów tego dnia jest założenie dwóch niepasujących skarpetek symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób uczniowie naszej szkoły pokazać mogą, że integrują się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.
Uczniowie i nauczyciele Naszej szkoły w geście solidarności ubrali niedopasowane skarpetki. Różnorodność to metafora niedopasowania genotypowego i społecznego jakie powoduje trisomia 21. To także rozpoznawalny znak wsparcia i aprobaty dla chorych, dla ich rodzin oraz opiekunów. Celem organizowanych tego dnia na całym świecie i w Naszej szkole akcji jest pokazanie społeczeństwom, że drobne gesty, empatia, okazywanie pozytywnych uczuć mogą wiele zmienić w życiu społecznym chorych.Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie!


Zakończenie roku szkolnego uczniów klas VIII, podziękowania... pożegnania... życzenia.... nagrody dla wyróżniających się uczniów.... i... wakacje!!! Dla Was Drodzy Absolwenci - udanego startu w dorosłość i spełnienia Waszych najskrytszych marzeń.

24 stycznia 2024r. odbył się szkolny konkurs "Mistrz ortografii klas drugich". W konkursie nagrodzeni zostali:
Pola Wera 2c - 1 miejsce
Paulina Myszk 2b, Michalina Glazik 2c - 2 miejsce
Marcin Recław 2d - 3 miejsce

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły za aktywne uczestnictwo w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka z UNICEF 2023. Pod opieką Pani Sabiny Wantoch Rekowskiej powstała piękna praca plastyczna - obrazkowa konwencja praw dziecka, którą tworzyli uczniowie klas szóstych i siódmych. Brawo!
Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów