Dn. 30.11.2012r. odbyła się szkolna dyskoteka, na której  rozstrzygnięto konkurs pt. „Najlepsza Dynia – Halloween 2012”. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, który od połowy października zachęcał wszystkie klasy do wzięcia udziału w owej  rywalizacji. Nagroda była kusząca – dwa dni  bez pytania, kartkówek i  sprawdzianów, nawet tych szybciej zapowiedzianych. W konkursie wzięło udział siedem klas, ale najbardziej kreatywną i pomysłową okazała się klasa 3b, czego dowodem była ich bezkonkurencyjna dynia! Dynia 3b miała trudne zadanie, ponieważ walka między lampionami była zacięta, ale ona tylko szeroko szczerzyła się, świeciła, kopciła… tak długo aż zdobyła nagrodę dla swojej klasy.

Obrazy newsów: halloween.jpg
Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a pozostałym klasom pomysłowości i wspaniałej inwencji twórczej, ponieważ każda dynia była najlepsza i unikatowa ;)

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Podobnie jak w innych szkołach, społecznośÄ? szkolna Gimnazjum nr 1 obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Święto edukacji jest okazją do nagrodzenia nauczycieli za ich pracę.

W tym roku dyrektor Gimnazjum nr 1 wyróżniła nagrodą następujących nauczycieli:
Mirosławę Gołębiowską, Mirosławę Januszewską, Monikę Szulfer, Magdę Treder, Iwonę Dziedzic, Piotra Hinc, Sławomira Polańskiego, Bożenę Kaczmarek, Halinę Bogusławską, Beatę Wojtczak, Marię Cichosz oraz Lucynę Kozimor-Ledochowską.
Natomiast nagrodę Burmistrza Miasta otrzymała pani Halina Wiczkowska.

W konkursie, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, nagrodę na Najlepszego
Nauczyciela w kategorii „sokole oko” przyznano pani Joannie Ziembowskiej.

CzęśÄ? oficjalna została uwieńczona występem artystycznym, w którym uczniowie
w humorystycznych scenkach zaprezentowali szkolne życie oraz codzienne relacje
uczniów i nauczycieli.

Konkurs "Czy poznajesz swojego belfra"

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych oraz Dzień Edukacji Narodowej. W związku z tym biblioteka zorganizowała konkurs pt. "Czy poznajesz swojego belfra?". Polegał on na rozpoznaniu nauczycieli naszego gimnazjum na zdjęciach z dzieciństwa i lat szkolnych.

Konkurs cieszył się dużą popularnością. Największą liczbę nauczycieli (24) rozpoznały uczennice klasy IID: Elżbieta Zabrocka i Izabela Krenczkowska.

Oprócz tego konkursu ogłoszono konkurs fotograficzny pt."Przyłapani na czytaniu" oraz akcję "Pisania listów do chorych dzieci".

Obrazy newsów: belfer.jpg

Spotkanie z Tadeuszem Szczyrbakiem

W czwartek 20 września 2012r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Tadeuszem Szczyrbakiem, badającym historię Związku Polaków w Niemczech. Powstała 90 lat temu organizacja działała w latach międzywojennych na terenach zamieszkałych także przez Polaków, które nie znalazły się w granicach odrodzonej Rzeczpospolitej. Taka sytuacja miała miejsce m.in. na Ziemi Bytowskiej. Aktywnymi działaczami ZPwN byli np. przedstawiciele rodziny Styp–Rekowskich oraz ks. dr Bolesław Domański. Podczas prezentacji multimedialnej młodzież zapoznała się z aktualnymi wciąż „Prawdami Polaków spod znaku Rodła”:
1.    Jesteśmy Polakami!
2.    Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci!
3.    Polak Polakowi bratem!
4.    Co dzień Polak Narodowi służy!
5.    Polska Matką naszą – nie wolno mówiÄ? o Matce źle!

Akcja "Podziel się posiłkiem"

W dniach 28 i 29 września wolontariusze z naszego gimnazjum (Paulina Wolska, Karolina Wirkus, Iwona Talko, Iza Krenczkowska, Ela Zabrocka, Joanna Jażdżewska, Karolina Jankowska, Marzena Główczewska, Katarzyna Reca, Żaneta Spiczak-Brzezińska, Marta Urbanowicz, Daria Hajduk, Oliwia Olik, Anna Bukowska, Iwona Rekowska, Karolina Sandak, Luiza Domeracka, Agata Hasulak) brali udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności w ramach akcji „Podziel się Posiłkiem” organizowanej przez Banki ??Â?ywności. W sklepie Lidl rozdawali ulotki promujące ideę akcji oraz w okolicach sklepowych kas, przy specjalnie oznakowanych koszach, czekali na wszystkich, którzy chcieli podzieliÄ? się zakupami. Zebrane produkty – łącznie 276 kg -  trafiły do organizacji, które na co dzień zajmują się m.in. dożywianiem najuboższych. Organizatorzy dziękują wolontariuszom za zaangażowanie oraz poświęcony czas oraz wszystkim darczyńcom, dzięki którym uzyskano tak wysoki wynik zbiórki.

Obrazy newsów: zbiorka.jpg

Wycieczka Szkolnego Koła Turystyczno-Krajobrazowego

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego oraz opiekunki P. Iwona Dziedzic  i Mirosława Gołębiowska zorganizowali w piątek 28 września 2012 roku wycieczkę. Udaliśmy się do Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, gdzie Pani przewodnik opowiedziała historię pierwszej polskiej szkoły na Ziemi Bytowskiej. Następnie wyruszyliśmy na drugie co do wysokości  wzniesienie na Pomorzu i najwyższe na Pojezierzu Bytowskim, czyli na Górę Siemierzycką (256 m n.p.m.). Z wieży widokowej podziwialiśmy przepiękną panoramę naszej krainy. Spędziliśmy też miłe chwile przy ognisku.