Konkurs europejski

9 maja Klub Europejski zorganizował Quiz wiedzy o 27 państwach należących do Unii Europejskiej, by uczcić dzień Europy. Konkurs przeprowadzono w szkolnej auli.

Obrazy news??w: konkurs1.jpg

W wyniku wcześniej przeprowadzonych eliminacji do konkursu zakwalifikowało sie 17 uczniow klas pierwszych i drugich. Do Wielkiego Finalu przeszła trójka najlepszych, która dzielnie walczyla o Tytul Najlepszego Europejczyka i nagrody sponsorowane przez fundacje "Parasol". Pierwsze miejsce zajeła Agata Baran z klasy IIe, drugie Kacper Kopowski z IIf, a na trzecim znalazł się  najmlodszy uczestnik Bartek Bińczyk.

Obrazy news??w: konkurs2.jpg

Na zakończenie pan Piotr Sazon wręczył zwyciężcom nagrody.

Obrazy news??w: konkurs3.jpg

Egzamin gimnazjalny

W dniach 23 – 25 kwietnia 2013 r. odbyły się egzaminy gimnazjalne. Podczas egzaminu gimnazjalnego trzecioklasiści wszystkich gimnazjow w całym kraju piszą takie same testy. Następnie ich prace są kodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum.
We wtorek uczniowie pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w środe - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek  z języka obcego - trzeciej, ostatniej części obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.
Część humanistyczna składała się z dwóch cześci: pierwszej  – testu  z historii i wiedzy o spoleczeństwie (60 minut) i drugiej – język polski (90 minut). Drugiego dnia pierwsza część matematyczno przyrodnicza stanowił test z biologii, geografii, fizyki i chemii (60 minut). Po 45 minutowej przerwie uczniowie przystapili do drugiej cześci – rozwiązywania zadań z matematyki, która trwala 90 minut. Ostatniego dnia egzamin z języka obcego przeprowadzany był na dwóch poziomach. Po godzinie 9. odbył się test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie rozpoczął się test na poziomie rozszerzonym. Trwal on 60 minut. Egzamin na poziomie rozszerzonym zdawała tylko część uczniów - tylko ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczęli w szkole podstawowej. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania egzaminu w każdej części byl wydłużony.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki do czerwca i życzymy powodzenia Naszym Trzecioklasistom!!!

Navigatoria Family Adventure 2013

W sobotę 27.04.13r. uczniowie należący do Kola Turystyczno-Krajobrazowego wraz z opiekunkami Iwona Dziedzic i Mirosławą Gołębiowską wzięli udział w zawodach na orientacje Navigatoria Family Adventure 2013 w Parchowie. Mieliśmy do pokonania trasę ok. 10 km w ciągu 110 minut. Przy pomocy mapy topograficznej i kompasu należało odszukać 8 punktów kontrolnych. Przy jednym z nich należało wykonać zadanie dodatkowe - wspinaczkę na linach. Nasze dwie drużyny zajęły pierwsze miejsce. Zawody były pełne dobrej zabawy i pozwoliły poznać uroki przyrodnicze i krajobrazowe trasy. Na koniec nie zabrakło ogniska z kiełbaskami i nagród oraz dyplomów dla najlepszych zespołów.

Obrazy news??w: nav.jpg

Dzien Ziemi - konkurs ekologiczny

Z okazji Dnia Ziemi, nauczycielki Iwona Dziedzic i Bożena Kaczmarek przygotowały Turniej Ekologiczny dla klas II. Czteroosobowe zespoły rozwiązywały test, wykonywały plakat o tematyce ekologicznej oraz brały udzial  w quizie.

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce - Wiktoria Orlancka z kl. II a
II miejsce  - Julia Kleinszmidt z kl. II g
III miejsce  - Marta Wojach z kl. II c

Klasyfikacja grupowa:

I miejsce klasa II c
II miejsce klasa II g
III miejsce klasa II b

8 rocznica smierci Jana Pawla II

8. kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 8. rocznicę śmierci naszego kochanego Ojca Świętego Jana Pawla II. Uczniowie naszej szkoły swoim śpiewem, recytacją wierszy i  wspomnieniem życiorysu, przybliżyli nam niezwyką postać naszego Wielkiego Rodaka.

Obrazy news??w: papiez.jpg

Dzien otwarty

9. kwietnia odbył się Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1. Gościliśmy uczniów SP 1 i SP 2. Początek imprezy zaczął się na auli, gdzie przyszli gimnazjaliści uroczyście zostali powitani przez p. dyrektor M. Dawidowska i obejrzeli prezentacje dotycząca życia naszej szkoły, która zakończyła się konkursem. „Właściciele” najobszerniejszej i rozleglej wiedzy o naszym gimnazjum otrzymali słodkie nagrody. Następnie na uczniów czekała niespodzianka, na sali gimnastycznej zastali stanowiska z eksperymentami fizycznymi. I tak z pomocą naszych uczniów klas trzecich zostali wprowadzeni w świat fizyki ukryty w zabawkach i innych zestawach demonstracyjnych. Wszyscy mogli się pobawić, obejrzeć przebieg doświadczeń i usłyszeć naukowe wyjaśnienie zjawisk od starszych kolegów. Przy wyjściu z sali znalazło się również stanowisko słodkości, gdzie każdy mógł poczęstować się „eksponatami”;) aby nabrać sil do dalszego zwiedzania gmachu szkoły, m.in. biblioteki, pracowni komputerowych i pracowni fotograficznej. Na zakończenie nasi fotografowie wykonali uczniom pamiątkowe grupowe zdjęcie, chociaż, tak naprawdę, mamy nadzieje, ze nie bylo ono pożegnalne… ;)

Obrazy news??w: dsc_0148.jpg