Zawody sportowe

Dnia 28.10.2013r. SP 2 w Bytowie odbyła się Gminna Olimpiada Młodzieży w unihokeju dziewcząt i chłopców. Obie nasze reprezentacje zajęły pierwsze miejsca.

Szkołę reprezentowali:
J.Sobisz, A.Niklas, M.Wojach, P.Taras, P.Jasnoch, H.Szczerba, O.Szreder, N.Riopka, A.Bukowska, A.Zieman, M.Klasa K.Barra, A.Gut, J.Kulisz, J. Rydwelski, M.Stolc, M.Zborowski, B.Żmuda, M.Błaszkowski, P.Broisz, M.Somionka, D.Bela (wszyscy chłopcy z SMS).

Obrazy newsów: jpg1-1.jpg

11. października społeczność szkolna Gimnazjum nr 1 obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela jest okazją do nagrodzenia nauczycieli za ich pracę.
Dyrektor szkoły M. Dawidowska wyróżniła wybranych nauczycieli za ich osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.  W  konkursie, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, tytuł Najlepszego Nauczyciela w kategorii „Super Żartowniś” przyznano pani Halinie Bogusławskiej. To nie jedyna nagroda, którą otrzymała nasza nauczycielka historii. 14 października w Bytowskim Domu Kultury  H. Bogusławska odebrała Nagrodę Burmistrza Miasta.
Część oficjalna została uwieńczona występem artystycznym, przygotowanym przez uczniów szkoły muzycznej pod kierunkiem nauczycielek: J. Ziembowskiej i J. Kikcio. Tego dnia dla klas drugich odbyła się Familiada, w której wzięli udział również nauczyciele.

Pomoc dzieciom w Czadzie

Podczas wywiadówki (2.10) oraz między lekcjami (3.10) pod patronatem Klubu Europejskiego zorganizowana została zbórka funduszy dla głodujacych dzieci w Czadzie. Rodzice i uczniowie, kupując owoc lub kawałek pieczonego przez organizatorów ciasta, wspomagali akcję. W ciągu dwóch dni zebraliśmy 360zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu zbórki.

Obrazy newsów: czad.jpg

Dzień chłopaka

30 wrzesień... Z czym ta data może nam się kojarzyć? Studentom na pewno ze zbliżającym się rozpoczęciem roku. Uczniom, ze jesień zagościła u nas na dobre. Pracującym, ze weekendowe wypady będą coraz rzadsze... Ale to nie tylko takie skojarzenia powinniśmy mieć dzisiaj.

30 września to magiczna data dla chłopców, facetów i mężczyzn. Bo dziś jest ich święto! Tak jak oni pamiętają o naszym marcu, tak i my nie zapomnijmy o dzisiejszym dniu.

Wszystkim chłopcom z Gimnazjum nr 1 najserdeczniejsze życzenia...

A czego Wam życzymy?
- miliarda powodów do codziennego uśmiechu,
- miliona promyków słońca, które by rozchmurzyły nawet najciemniejsze dni,
- tysiąca szaleństw – tych dużych i tych małych,
- sto szóstek i piątek ,
- dziesięciu powodów do wstania prawa noga,
- dziewięciu osobistych zwycięstw,
- ośmiu uśmiechów dziennie,
- siedmiu udanych dni w tygodniu,
- sześciu pochwal dziennie,
- pięciu życzeń, które by spełniła złota rybka,
- czterech samochodów – różnego rodzaju i koloru,
- trzech prawdziwych przyjaciół,
- dwóch wielkich marzeń zrealizowanych podczas jednego roku,
- jednej jedynej miłości i szacunku wobec drugiego człowieka!

Natomiast w Japonii dzień chłopca, czyli Tango-no-Sekku jest obchodzony 5 maja. Tego dnia rodzice i ich pociechy maja wolne. A na dachach domów wiesza się na tyczkach malunki z wyobrażeniami karpi. Ilość takich flag powinna odpowiadać ilości chłopców w domu. A dlaczego karpie? Japończycy uważają je za najmądrzejsze z ryb. Karp to symbol wytrwałości, męstwa, siły i odwagi.

Obrazy newsów: chlopak1.jpg

Quiz z okazji Światowego Dnia Turystyki

Z okazji Światowego Dnia Turystyki, który przypada 27 września, odbył się w Bibliotece Miejskiej w Bytowie Quiz geograficzny. Udział w nim wzięli uczniowie klas trzecich gimnazjum nr 1 i nr 2 . Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w społeczności międzynarodowej i pokazania jak wpływa na kulturowe, społeczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.
Wszyscy zwycięzcy to uczniowie Gimnazjum nr 1

- I miejsce -Maciej Dorał z kl. III f
- II miejsce - Natalia Gawrońska z  kl. III f
- III miejsce - Julia Kleinszmidt z  kl.III g oraz Jarek Fijałkowski z  kl. III a

Uczniów przygotowały nauczycielki geografii - Maria Cichosz i Iwona Dziedzic.

Bal klas III

W czwartek 20 czerwca w Gimnazjum Nr 1 w Bytowie odbył się długo wyczekiwany pożegnalny bal klas III. Tematem przewodnim balu była Japonia. Wystrój sali został przygotowany przez uczniów, dominowały wiec w lampiony, ptaszki orgiami, drzewa kwitnącej wiśni oraz wachlarze. Na głównej ścianie auli zawisł ogromnych rozmiarów plakat, na którym widniała pagoda. Nie zabrakło również rzeczywistych rozmiarów portretów gejszy i samurajów, umieszczonych na korytarzach i wskazujących drogę do sali. Bal rozpoczął się uroczystym polonezem odtańczonym przez przyszłych absolwentów gimnazjum i trwał do północy. Wszyscy bawili się doskonale mając świadomość, ze to niestety ostatnia impreza w takim gronie.