Zakończenie projektu "POZYTYWNA ENERGIA"
Fizyka

17. grudnia odbył się oficjalny finał Projektu POZYTYWNA ENERGIA  realizowanego w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności przez naszych uczniów oraz absolwentów naszego gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Jaworskiej. Projekt poprzez zabawę miał wyjaśnić dzieciom zagadnienia dotyczące energii elektrycznej, jej roli w życiu człowieka oraz bezpiecznego i racjonalnego korzystania z prądu. Na uroczystość przybyły wszystkie dzieci ze SP nr 2, które wraz z wychowawcami wzięły czynny udział w projekcie. Podczas finału odbył się ostatni wykład dla dzieci dotyczący energii elektrycznej, przygotowany przez ucznia LO oraz pokaz „Jak postępować w przypadku porażenia elektrycznego?” przeprowadzony przez ratownika medycznego panią Karolinę Bazal. W trakcie uroczystości odbyło się również oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Elektrownia przyjazna naszej przyrodzie” zorganizowanego w ramach projektu. Laureaci pierwszych, drugich i trzecich miejsc, oprócz nagród rzeczowych, otrzymali również zaproszenia dla całych rodzin do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Obrazy newsów: final.jpg