FESTIWAL FIZYKI - I Ty mozesz zostać naukowcem!
Fizyka

Projekt Festiwal Fizyki to systematyczne, długotrwałe przedsięwzięcie prowadzone już od ponad dwóch lat przez zespół uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki fizyki Agnieszki Jaworskiej. Impreza ta ma charakter edukacyjny,a jej celem jest nauka poprzez zabawę. W czerwcu tego roku projekt, już pod nazwą "Festiwal Fizyki - i Ty możesz zostać naukowcem!", zwyciężył w konkursie grantowym IX. edycji Programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Otrzymana dotacja została przeznaczona na zakup sprzętu umożliwiającego przeprowadzanie większej ilości doświadczeń i jeszcze atrakcyjniejszych pokazów fizycznych.
W ramach programu uczniowie i absolwenci Gimnazjum Nr 1 przygotowali szereg pasjonujących eksperymentów dla uczniów szkół podstawowych.  26 listopada gościliśmy w naszej szkole dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2, a następnego dnia, uczniów SP 5. Kolejna edycja Festiwalu Fizyki zaplanowana jest na 3 grudnia w Szkole Podstawowej w Niezabyszewie.

Obrazy newsów: fiza.jpg