Spotkania z wychowawcami

Informacja dla naszych przyszłych uczniów klas I oraz IV. Spotkania z wychowawcami klas odbędą się 29 sierpnia o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy rodziców oraz uczniów.

Uniwersytet EduGeniusza - rekrutacja 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że trwa rekrutacja na nowy rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie EduGeniusza. Z pewnością nie zabraknie ciekawych i inspirujących zajęć. Przed nami seria fascynujących wykładów i warsztatów, prowadzonych przez nauczycieli, popularyzatorów nauki, pasjonatów, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą i być może zainspirują do poszukiwania własnej ścieżki edukacyjnej. Po każdych zajęciach nasi studenci otrzymują wpisy do indeksu, które gwarantują otrzymanie dyplomu ukończenia roku akademickiego z EduGeniuszem.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi umieszczonymi poniżej.

Wykładowcy

Fotorelacja z Dnia Otwartej Szkoły zorganizowanego dla naszych przyszłych uczniów klas czwartych.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w WARSZTATACH  ROBOTYKI prowadzonych przez  p. Mirosława Peplińskiego, KOLOROWEJ FIZYKI, które przygotowała p. Agnieszka Jaworska  oraz KREATYWNEGO BUDOWANIA KLOCKAMI LEGO®, prowadzonych przez panie Agnieszkę  Borodziuk i Karolinę  Ciżmowską. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym, szczególnie p. Mirosławie Gołębiowskiej za przepyszne słodkości,  wolontariuszom oraz  wszystkim tym, którzy  przynieśli przepyszne wypieki. Natomiast dzieciom i ich opiekunom za liczne przybycie. Do zobaczenia we wrześniu!

Obrazy newsów: otwarty.jpg

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

List Ministra Edukacji Narodowej

Minister Edukacji Narodowej wystosowała list do rodziców i opiekunów uczniów w związku z kolejnymi etapami wdrażania reformy edukacji.

Obrazy newsów: men.jpg

Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Nic dziwnego, że pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych SP nr 1 w Bytowie, które odbyło się 17.05.2018r. było ogromnym przeżyciem dla uczniów– nowych czytelników szkolnej biblioteki.

A wszystko zaczęło się od …pogadanki, w której pani bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Dzieci zostały też zapoznane z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki.

Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wykazały się również bardzo dobrą znajomością postaci bajkowych i tytułów książek. Z zainteresowaniem oglądały też książkę dla niewidomych , napisaną w języku Braille`a.

Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci skupione i poważne, uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki. Podczas pasowania, pani bibliotekarka, dotykając wybraną książką ramienia każdego ucznia mówiła: ,,Pasuję Cię na czytelnika”.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki do książek. Po uroczystości każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć książkę. Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas pierwszych często będą odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Obrazy newsów: pasowanie.jpg

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji