Dzień pluszowego misia

W  związku ze świętem misia, w piątek 24 listopada uczniowie naszej szkoły przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Panie Iwona Dziedzic i Mariola Szemela przygotowały gry i zabawy dla najmłodszych uczniów. Oprócz wystawy książek z misiem w roli głównej było pełno ciekawostek, np. o historii pluszowego misia. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów książek, których bohaterami są sympatyczne misie. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach, np. ubieranie misia w ubranka z papieru, zbieranie wykałaczek rękawicą kuchenną,  rysunek misi z zamkniętymi oczami, konkurs wiedzy o niedźwiedziach, konkurs na misia największego, najmniejszego, najbardziej wytartego,najbardziej kolorowego. Dzień Misia w naszej szkole okazał się być świetną zabawą nie tylko dla maluchów, ale również dla starszych uczniów.

Obrazy newsów: plusz.jpg

Galeria zdjęć

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonego z fizyki
Fizyka

Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego konkursu z fizyki

1. Julia Stobińska - Zespół Szkół w Wąglikowicach
2. Szymon Niedziółka - SP w Kramarzynach
3. Łukasz Blok - Zespół Szkół w Liniewie
4. Stanisław Szmidt - SP nr 1 w Bytowie

Gratulujemy!

Kolejna edycja projektu "Buduj sie z Lego"

Rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu "Buduj się z Lego®" współfinansowanego ze środków otrzymanych z Funduszu Akumulator Społeczny oraz programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Pomysłodawczyniami oraz realizatorkami projektu są panie Agnieszka Borodziuk oraz Karolina Ciżmowska. Podczas zajęć z klockami Lego® dzieci nabywają wiedzę w  ciekawszy i efektywniejszy sposób, a przy okazji atrakcyjnie spędzają czas.

Obrazy newsów: lego.jpg

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z już zrealizowanych zajęć.

Spotkanie z dietetykiem

Statystyki są alarmujące – już ponad połowa Polaków ma problemy z wagą, a coraz częściej dotyczą one także dzieci i młodzieży. Jak pokazują dane Światowej Organizacji Zdrowia blisko co trzeci nastolatek w naszym kraju waży ponad normę.
W dniu 8.11.2017r. pracownicy biblioteki szkolnej: p. Mariola Szemela i Iwona Dziedzic zorganizowały spotkanie uczniów klas II gimnazjalnych i VII z  dietetykiem panią mgr Marzeną Cichosz.  Prelekcja odbyła się z okazji  ,,Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia.
Pani dietetyk szczegółowo omówiła wszystkie zasady racjonalnego żywienia oraz główne błędy żywieniowe prowadzące m.in. do nadwagi i otyłości, a w konsekwencji do wielu groźnych chorób. Uczniowie dowiedzieli się  jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny.  Podczas prelekcji pani dietetyk przedstawiła piramidę zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Młodzież dowiedziała się, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Uczniowie z klas sportowych mieli okazję dowiedzieć się, jak powinna wyglądać dieta sportowca przed i po treningu. Dzięki wsparciu Biblioteki Pedagogicznej w  Bytowie zebrani mogli obejrzeć wystawę książek i czasopism poświęconych zdrowemu żywieniu.
Nauka to naprawdę ciężka praca. Sprawne funkcjonowanie dziecka w szkole, pod względem intelektualnym i fizycznym, w dużej mierze zależy od właściwego odżywiania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży - przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu.
Dziękujemy  pani Marzenie Cichosz  za przeprowadzenie spotkania i nawiązanie współpracy z naszą szkołą. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu pomogą naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia  oraz zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, gdyż od tego w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.

"Zmień swoje nawyki na zdrowe zamienniki"

Oprócz spotkania w tym dniu w naszej szkole uczennice kl. 2 e gimnazjum: Zuzanna Stencel i Wiktoria Bazner w czasie przerw obliczały chętnym wskaźnik BMI, na podstawie którego można było określić fizyczny stan osoby ,ewentualną nadwagę oraz niedowagę.
Ponadto wszystkie  klasy przygotowały w swoich klasach gazetki poświęcone zdrowemu odżywianiu a na godzinach wychowawczych odbyły się na ten temat pogadanki.

Obrazy newsów: jedzienie.jpg

Galeria zdjęć

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego.
Angielski

REJON NR 8

1.    Gracjan Frączkiewicz – Szkoła Podstawowa w Dretyniu
2.    Julia Maj - Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
3.    Piotr Szewczuk – Gimnazjum nr 2 w Bytowie
4.    Crimson Rose Jurkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie
5.    Julia Joanna Lipska – Gimnazjum nr 3 w Człuchowie
6.    Miron Śledziński – Zespól Szkół Społecznych STO w Człuchowie
7.    Aleksandra Roszyk- Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
8.    Weronika Remus - Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
9.    Emilia Kiedrowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach

Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

Dnia 25.10.2017 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Na wstępie p. Mariola Szemela poinformowała rodziców o Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego szkolna biblioteka otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych. Prelekcję n.t "Wpływu czytania na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży" pod hasłem "CZYTANIE TO WYZWANIE" przedstawiła Kierownik Filii nr 1 w Bytowie, Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku - p. Grażyna Kikcio. Starała się przekonać rodziców o tym, jak ogromne znaczenie odgrywają książki i czytanie dla rozwoju dzieci i młodzieży, a rodzice mają niepowtarzalną szansę, by do tego rozwoju się przyczynić, budząc u swych pociech zamiłowanie do książek i czytania od najmłodszych lat. Po spotkaniu rozdawane były zakładki do książek i materiały reklamujące akcję "Wychowanie przez czytanie" i "Cała Polska czyta dzieciom".

Obrazy newsów: czytanie.jpg