Powiatowy Przegląd Piosenki Szkolnej

15.11.12r. w Parchowie odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Szkolnej. Nasze uczennice wzięły
udział w tym konkursie i zajęły następujące miejsca:

I miejsce – Aleksandra Dzierżak
II miejsce – Aniela Sekulska

I wyróżnienie – Aleksandra Żmuda – Trzebiatowska

Gratulacje dla naszych rozśpiewanych dziewczyn oraz Ich opiekuna p. Bogdana Główczewskiego!

Obchody Dnia Niepodległości

Dnia 9.11.2012r. w naszej szkole odbyły się obchody Święta Niepodległości. Kluczowym akcentem była wieczornica poświęcona odzyskaniu  przez Polskę niepodległości. W jej trakcie wykorzystano utwory literackie, pieśni patriotyczne. Wieczornicę przygotowali uczniowie kl. IIID i IIIF pod kierunkiem nauczycieli historii: R.Knop i J.??Â?muda Trzebiatowskiego oraz nauczyciela muzyki B. Główczewskiego.

Dn. 30.11.2012r. odbyła się szkolna dyskoteka, na której  rozstrzygnięto konkurs pt. „Najlepsza Dynia – Halloween 2012”. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, który od połowy października zachęcał wszystkie klasy do wzięcia udziału w owej  rywalizacji. Nagroda była kusząca – dwa dni  bez pytania, kartkówek i  sprawdzianów, nawet tych szybciej zapowiedzianych. W konkursie wzięło udział siedem klas, ale najbardziej kreatywną i pomysłową okazała się klasa 3b, czego dowodem była ich bezkonkurencyjna dynia! Dynia 3b miała trudne zadanie, ponieważ walka między lampionami była zacięta, ale ona tylko szeroko szczerzyła się, świeciła, kopciła… tak długo aż zdobyła nagrodę dla swojej klasy.

Obrazy newsów: halloween.jpg
Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a pozostałym klasom pomysłowości i wspaniałej inwencji twórczej, ponieważ każda dynia była najlepsza i unikatowa ;)

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Podobnie jak w innych szkołach, społecznośÄ? szkolna Gimnazjum nr 1 obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Święto edukacji jest okazją do nagrodzenia nauczycieli za ich pracę.

W tym roku dyrektor Gimnazjum nr 1 wyróżniła nagrodą następujących nauczycieli:
Mirosławę Gołębiowską, Mirosławę Januszewską, Monikę Szulfer, Magdę Treder, Iwonę Dziedzic, Piotra Hinc, Sławomira Polańskiego, Bożenę Kaczmarek, Halinę Bogusławską, Beatę Wojtczak, Marię Cichosz oraz Lucynę Kozimor-Ledochowską.
Natomiast nagrodę Burmistrza Miasta otrzymała pani Halina Wiczkowska.

W konkursie, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, nagrodę na Najlepszego
Nauczyciela w kategorii „sokole oko” przyznano pani Joannie Ziembowskiej.

CzęśÄ? oficjalna została uwieńczona występem artystycznym, w którym uczniowie
w humorystycznych scenkach zaprezentowali szkolne życie oraz codzienne relacje
uczniów i nauczycieli.

Konkurs "Czy poznajesz swojego belfra"

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych oraz Dzień Edukacji Narodowej. W związku z tym biblioteka zorganizowała konkurs pt. "Czy poznajesz swojego belfra?". Polegał on na rozpoznaniu nauczycieli naszego gimnazjum na zdjęciach z dzieciństwa i lat szkolnych.

Konkurs cieszył się dużą popularnością. Największą liczbę nauczycieli (24) rozpoznały uczennice klasy IID: Elżbieta Zabrocka i Izabela Krenczkowska.

Oprócz tego konkursu ogłoszono konkurs fotograficzny pt."Przyłapani na czytaniu" oraz akcję "Pisania listów do chorych dzieci".

Obrazy newsów: belfer.jpg

Spotkanie z Tadeuszem Szczyrbakiem

W czwartek 20 września 2012r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Tadeuszem Szczyrbakiem, badającym historię Związku Polaków w Niemczech. Powstała 90 lat temu organizacja działała w latach międzywojennych na terenach zamieszkałych także przez Polaków, które nie znalazły się w granicach odrodzonej Rzeczpospolitej. Taka sytuacja miała miejsce m.in. na Ziemi Bytowskiej. Aktywnymi działaczami ZPwN byli np. przedstawiciele rodziny Styp–Rekowskich oraz ks. dr Bolesław Domański. Podczas prezentacji multimedialnej młodzież zapoznała się z aktualnymi wciąż „Prawdami Polaków spod znaku Rodła”:
1.    Jesteśmy Polakami!
2.    Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci!
3.    Polak Polakowi bratem!
4.    Co dzień Polak Narodowi służy!
5.    Polska Matką naszą – nie wolno mówiÄ? o Matce źle!