1,388,876 unikalne wizyty
Szkoła
Aktualności
Galeria Zdjęć
Rekrutacja 2020/2021
Koła Zainteresowań
Sport
Matematyczny bank
Dokumenty
RODO
BIP
Statut Szkoły Podstawowej
Plan rozwoju szkoły
Program wychowawczo-profilaktyczny
Procedury bezpieczeństwa ucznia
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: rknop
Spotkanie z Tadeuszem Szczyrbakiem
Newsy

W czwartek 20 września 2012r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Tadeuszem Szczyrbakiem, badającym historię Związku Polaków w Niemczech. Powstała 90 lat temu organizacja działała w latach międzywojennych na terenach zamieszkałych także przez Polaków, które nie znalazły się w granicach odrodzonej Rzeczpospolitej. Taka sytuacja miała miejsce m.in. na Ziemi Bytowskiej. Aktywnymi działaczami ZPwN byli np. przedstawiciele rodziny Styp–Rekowskich oraz ks. dr Bolesław Domański. Podczas prezentacji multimedialnej młodzież zapoznała się z aktualnymi wciąż „Prawdami Polaków spod znaku Rodła”:
1.    Jesteśmy Polakami!
2.    Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci!
3.    Polak Polakowi bratem!
4.    Co dzień Polak Narodowi służy!
5.    Polska Matką naszą – nie wolno mówiÄ? o Matce źle!

Akcja "Podziel się posiłkiem"
Newsy

W dniach 28 i 29 września wolontariusze z naszego gimnazjum (Paulina Wolska, Karolina Wirkus, Iwona Talko, Iza Krenczkowska, Ela Zabrocka, Joanna Jażdżewska, Karolina Jankowska, Marzena Główczewska, Katarzyna Reca, Żaneta Spiczak-Brzezińska, Marta Urbanowicz, Daria Hajduk, Oliwia Olik, Anna Bukowska, Iwona Rekowska, Karolina Sandak, Luiza Domeracka, Agata Hasulak) brali udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności w ramach akcji „Podziel się Posiłkiem” organizowanej przez Banki ??Â?ywności. W sklepie Lidl rozdawali ulotki promujące ideę akcji oraz w okolicach sklepowych kas, przy specjalnie oznakowanych koszach, czekali na wszystkich, którzy chcieli podzieliÄ? się zakupami. Zebrane produkty – łącznie 276 kg -  trafiły do organizacji, które na co dzień zajmują się m.in. dożywianiem najuboższych. Organizatorzy dziękują wolontariuszom za zaangażowanie oraz poświęcony czas oraz wszystkim darczyńcom, dzięki którym uzyskano tak wysoki wynik zbiórki.

Obrazy newsów: zbiorka.jpg

Wycieczka Szkolnego Koła Turystyczno-Krajobrazowego
Newsy

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego oraz opiekunki P. Iwona Dziedzic  i Mirosława Gołębiowska zorganizowali w piątek 28 września 2012 roku wycieczkę. Udaliśmy się do Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, gdzie Pani przewodnik opowiedziała historię pierwszej polskiej szkoły na Ziemi Bytowskiej. Następnie wyruszyliśmy na drugie co do wysokości  wzniesienie na Pomorzu i najwyższe na Pojezierzu Bytowskim, czyli na Górę Siemierzycką (256 m n.p.m.). Z wieży widokowej podziwialiśmy przepiękną panoramę naszej krainy. Spędziliśmy też miłe chwile przy ognisku.

Konkurs geograficzny z okazji "Dnia turystyki"
Newsy

Uczniowie klas trzecich , pod opieką p. Iwony Dziedzic i Marioli Szemeli, wzięli udział w Konkursie Geograficznym z okazji Dnia Turystyki. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Bytowie  i odbył się w piątek 28 września 2012 roku.

   I miejsce zajął uczeń kl. III A Dawid Czaja, II miejsce  Karolina Janta Lipińska oraz Adam Orliński- uczniowie klasy III D. Natomiast na  III  miejscu uplasowali się: ucz. kl. III A Bartosz Tybora oraz ucz. kl. III D Majkowska Natalia i Jędrzej Witek. Uczniowie w/w otrzymali atrakcyjne nagrody, pozostali natomiast nagrody pocieszenia.

Dzień Winony
Newsy

Dnia 26. września 2012r. po raz kolejny w Gimnazjum Nr 1 obchodziliśmy Dzień Winony - miasta leżącego nad Missisipi w USA, którego mieszkańcy posiadają kaszubskie pochodzenie. Z tej okazji nasze gimnazjum gościło uczennicę Liceum Ogólnokształcącego, Adriannę Sobczak, która dzięki wymianie szkolnej miała okazję spędziÄ? tegoroczne wakacje w Winonie. Adrianna przybliżyła historię tego miasta ciekawie opowiadając i prezentując mnóstwo zdjęć z pobytu w Winonie. Dzięki Adzie uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak bardzo mieszkańcy owego miasta starają się zachować polskość, poznali losy niektórych z nich, zwyczaje i  upodobania. Zobaczyli jak wygląda miasto i jego okolice, jak wyglądają tamtejsze szkoły i życie ich rówieśników. Dzięki pasjonującej opowieści i prezentacji Ady, pamięć naszych uczniów tego dnia była skierowana w stronę rodaków zza oceanu.

Obrazy newsów: dsc_0013.jpg

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych
Newsy

Piękna pogoda i wspaniałe emocje towarzyszyły aż 300 uczestnikom, w rozegranych 21 września na terenie „zielonego boiska”, Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych. Celem imprezy była popularyzacja biegania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Zawody te, rozgrywane corocznie, są inauguracją rywalizacji sportowej wszystkich klas naszej szkoły. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 600 metrów, a chłopcy 800 m (klasy I i II) i 1000 m ( klasy III) o Puchar Dyrektora Szkoły  dla najbardziej „rozbieganej” klasy. Tytuł ten przypadł klasie III F z ilością 161 punktów, II miejsce -  klasa III D – 104 punkty, III miejsce dla klasy II F z ilością 94 punktów.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Klasy I dziewczęta:
I miejsce –Strakosz Klaudia I C
II miejsce- Piankowska Marlena I F
III miejsce- Janta-Lipińska Joanna I G

 Klasy I chłopcy:        
I miejsce –Bukowski Paweł I A
II miejsce- Jankowski Dominik I F
III miejsce- Piórkowski Robert I F

Klasy II dziewczęta:
I miejsce- Jasnoch Patrycja II F
II miejsce- Guła Agata II E
III miejsce- Tybora Paulina II F

 Klasy II chłopcy:       
I miejsce-Szulist Dominik IID
II miejsce- Stolc Maciej II J
III miejsce- Kulisz Jakub II J

 Klasy III dziewczęta:
I miejsce –Bukowska Anna IIIF
II miejsce- Swiątek Brzezińska Weronika III F
III miejsce- Kop Ostrowska Małgorzata III E

 Klasy III chłopcy:     
I miejsce- Reca Mateusz III F
II miejsce- Zblewski Mateusz III F
III miejsce- Spierewka Krzysztof III A

Obrazy newsów: zawody.jpg

Zapraszamy do galerii.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne
Nasza Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Copyright © 2013
White_n_Light Theme by: Smokeman
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.03