Wycieczka Szkolnego Koła Turystyczno-Krajobrazowego

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego oraz opiekunki P. Iwona Dziedzic  i Mirosława Gołębiowska zorganizowali w piątek 28 września 2012 roku wycieczkę. Udaliśmy się do Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, gdzie Pani przewodnik opowiedziała historię pierwszej polskiej szkoły na Ziemi Bytowskiej. Następnie wyruszyliśmy na drugie co do wysokości  wzniesienie na Pomorzu i najwyższe na Pojezierzu Bytowskim, czyli na Górę Siemierzycką (256 m n.p.m.). Z wieży widokowej podziwialiśmy przepiękną panoramę naszej krainy. Spędziliśmy też miłe chwile przy ognisku.

Konkurs geograficzny z okazji "Dnia turystyki"

Uczniowie klas trzecich , pod opieką p. Iwony Dziedzic i Marioli Szemeli, wzięli udział w Konkursie Geograficznym z okazji Dnia Turystyki. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Bytowie  i odbył się w piątek 28 września 2012 roku.

I miejsce zajął uczeń kl. III A Dawid Czaja, II miejsce  Karolina Janta Lipińska oraz Adam Orliński- uczniowie klasy III D. Natomiast na  III  miejscu uplasowali się: ucz. kl. III A Bartosz Tybora oraz ucz. kl. III D Majkowska Natalia i Jędrzej Witek. Uczniowie w/w otrzymali atrakcyjne nagrody, pozostali natomiast nagrody pocieszenia.

Dzień Winony

Dnia 26. września 2012r. po raz kolejny w Gimnazjum Nr 1 obchodziliśmy Dzień Winony - miasta leżącego nad Missisipi w USA, którego mieszkańcy posiadają kaszubskie pochodzenie. Z tej okazji nasze gimnazjum gościło uczennicę Liceum Ogólnokształcącego, Adriannę Sobczak, która dzięki wymianie szkolnej miała okazję spędziÄ? tegoroczne wakacje w Winonie. Adrianna przybliżyła historię tego miasta ciekawie opowiadając i prezentując mnóstwo zdjęć z pobytu w Winonie. Dzięki Adzie uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak bardzo mieszkańcy owego miasta starają się zachować polskość, poznali losy niektórych z nich, zwyczaje i  upodobania. Zobaczyli jak wygląda miasto i jego okolice, jak wyglądają tamtejsze szkoły i życie ich rówieśników. Dzięki pasjonującej opowieści i prezentacji Ady, pamięć naszych uczniów tego dnia była skierowana w stronę rodaków zza oceanu.

Obrazy newsów: dsc_0013.jpg

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

Piękna pogoda i wspaniałe emocje towarzyszyły aż 300 uczestnikom, w rozegranych 21 września na terenie „zielonego boiska”, Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych. Celem imprezy była popularyzacja biegania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Zawody te, rozgrywane corocznie, są inauguracją rywalizacji sportowej wszystkich klas naszej szkoły. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 600 metrów, a chłopcy 800 m (klasy I i II) i 1000 m ( klasy III) o Puchar Dyrektora Szkoły  dla najbardziej „rozbieganej” klasy. Tytuł ten przypadł klasie III F z ilością 161 punktów, II miejsce -  klasa III D – 104 punkty, III miejsce dla klasy II F z ilością 94 punktów.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Klasy I dziewczęta:

III miejsce- Spierewka Krzysztof III A

Obrazy newsów: zawody.jpg

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012 r. w Gimnazjum Nr 1 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. O godz. 8.30 wicedyrektorzy: pani Grażyna Strachocka i pan Artur Wnuk–Lipiński powitali ponownie po wakacjach uczniów klas drugich i trzecich. Godzinę później uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dla klas pierwszych dokonała p. dyrektor Mirosława Dawidowska, która serdecznie powitała wszystkich pedagogów i uczniów, a następnie przedstawiła wychowawców tegorocznych klas pierwszych. Nowych uczniów naszej szkoły również powitali koledzy ze starszych klas prezentując krótki program artystyczny (klasa IIa pod kierunkiem p. Marii Badziąg). Na zakończenie p. dyrektor życzyła wszystkim zebranym zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz pasma sukcesów, a także  zdrowia i wielu radości w bieżącym roku szkolnym.

Ogólnoposka kampania profilaktyczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

20 września 2012 r. p.Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa wręczył 9 uczniom bytowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych dyplomy i nagrody przyznane przez biuro Fundacji "Trzeźwy Umysł" i Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.

Laureaci brali udział w konkursach indywidualnych organizowanych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2012.

Z naszego Gimnazjum dyplomy oraz ciekawe nagrody rzeczowe otrzymali: Małgorzata Spierewka, Paulina Taras, Angelika Szyca, Filip Muż. Gratulujemy!

Obrazy newsów: dsc04770.jpg