Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

Piękna pogoda i wspaniałe emocje towarzyszyły aż 300 uczestnikom, w rozegranych 21 września na terenie „zielonego boiska”, Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych. Celem imprezy była popularyzacja biegania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Zawody te, rozgrywane corocznie, są inauguracją rywalizacji sportowej wszystkich klas naszej szkoły. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 600 metrów, a chłopcy 800 m (klasy I i II) i 1000 m ( klasy III) o Puchar Dyrektora Szkoły  dla najbardziej „rozbieganej” klasy. Tytuł ten przypadł klasie III F z ilością 161 punktów, II miejsce -  klasa III D – 104 punkty, III miejsce dla klasy II F z ilością 94 punktów.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Klasy I dziewczęta:

III miejsce- Spierewka Krzysztof III A

Obrazy newsów: zawody.jpg

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012 r. w Gimnazjum Nr 1 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. O godz. 8.30 wicedyrektorzy: pani Grażyna Strachocka i pan Artur Wnuk–Lipiński powitali ponownie po wakacjach uczniów klas drugich i trzecich. Godzinę później uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dla klas pierwszych dokonała p. dyrektor Mirosława Dawidowska, która serdecznie powitała wszystkich pedagogów i uczniów, a następnie przedstawiła wychowawców tegorocznych klas pierwszych. Nowych uczniów naszej szkoły również powitali koledzy ze starszych klas prezentując krótki program artystyczny (klasa IIa pod kierunkiem p. Marii Badziąg). Na zakończenie p. dyrektor życzyła wszystkim zebranym zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz pasma sukcesów, a także  zdrowia i wielu radości w bieżącym roku szkolnym.

Ogólnoposka kampania profilaktyczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

20 września 2012 r. p.Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa wręczył 9 uczniom bytowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych dyplomy i nagrody przyznane przez biuro Fundacji "Trzeźwy Umysł" i Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.

Laureaci brali udział w konkursach indywidualnych organizowanych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2012.

Z naszego Gimnazjum dyplomy oraz ciekawe nagrody rzeczowe otrzymali: Małgorzata Spierewka, Paulina Taras, Angelika Szyca, Filip Muż. Gratulujemy!

Obrazy newsów: dsc04770.jpg

Zajęcia Szkolnego Koła Turystyczno-Geograficznego

W każdy czwartek na 7 godzinie lekcyjnej odbywają się zajęcia Szkolnego Koła Turystyczno - Geograficznego. Celem jest zintegrowanie wszystkich miłośników turystyki oraz przedmiotu geografii. Zajęcia teoretyczne z tego przedmiotu to nie wszystko! Uczestnicy Koła mają okazję poprzez dobrowolne spotkania w gronie sympatyków turystyki i geografii zobaczyć, zwiedzić oraz poznać ciekawe tereny naszego regionu, w sposób interesujący, prosty, tani i niebanalny. W ramach zajęć odbywają się wycieczki piesze, wypady za miasto, wyjazdy w interesujące zakątki naszego kraju. Członkowie koła przeżywają wiele ekscytujących chwil i przygód, które sprawią, że właśnie ich szkoła zapadnie na długie lata w pamięci.

Obrazy newsów: kolo.jpg

W celu zachęcenia Was do uczestnictwa w tych zajęciach, przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych podczas wycieczek w poprzednim roku szkolnym. Między innymi poznaliśmy ścieżki przyrodnicze okolic Bytowa, byliśmy na wycieczce w Sianowie, w Parku Miniatur w Stryszej Budzie, w Sierakowicach, Dolinie Jadwigi, Kartuzach, Gdańsku, Kościerzynie, Parku Krajobrazowym Dolina Słupi, na Helu, w Częstochowie, Krakowie, Wieliczce, Zakopanem.

Opiekunki Iwona Dziedzic i Mirosława Gołębiowska zapraszają do uczestnictwa w zajęciach wszystkich chętnych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie sie dnia 3 września 2012r. według następującej kolejności:

godz. 8.30 - klasy II (sala gimnastyczna), klasy III (aula szkolna)

godz. 9.30 - klasy I (aula szkolna)