Wolontariat "Dziewczynka z zapałkami"

W dniach 25-27 stycznia 29 wolontariuszy z naszego gimnazjum (Krystian Moskwiński, Bartek Ignatowicz, Piotr Orlikowski, Dominika Cybula, Hania Szczerba, Alicja Glówczewska, Marta Pilarczyk, Klaudia Jandernal, Weronika Kotlicka, Lidia Tusk, Marlena Piankowska, Monika Kołpacka, Paulina Wiktorowska, Aleksandra Fedyszyn, Bartek Prondzyński, Michal Brzozowski, Patrycja Breska, Kasia Majkowska, Magda Reca, Szymon Światek-Brzeziński, Pawel Bukowski, Weronika Treder, Patrycja Głodowska, Dagmara Hinc, Iza Worożyńska, Oliwia Szulfer, Bartek Żmuda-Trzebiatowski, Kacper Chabowski, Ireneusz Chrzan) brało udział w kolejnej akcji organizowanej przez Fundację „Dziewczynka z zapałkami” odbywającej sie w markecie Kaufland.
Polegała ona na tzw. sprzedaży baśniowych zapałek – czyli pakowaniu przez wolontariuszy zakupów klientów marketu i rozdawaniu baśniowych zapałek, jako symbolu fundacji w zamian za wrzucone do puszki pieniądze, które przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin.
Podziękowania kierujemy zarówno w stronę uczniów za duże zaangażowanie w akcję, jak i wszystkich klientów marketu, którzy wsparli akcję.

Obrazy news??w: wolo.jpg

Rejonowy Konkurs Fizyczny
Fizyka

Decyzję o zakwalifikowaniu uczestników do III stopnia Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki podejmie Komisja Wojewódzka. Wyniki ukażą się 24 stycznia 2013r. na stronie konkursy2012.manifo.com. Zadania konkursowe można znaleźć na stronie http://konkursy2012.manifo.com/fizyka.

Zajęcia ekologiczne w Szymbarku

Uczniowie klasy I f  oraz  III g i f wraz z opiekunkami Iwoną Dziedzic i Bożeną Kaczmarek spędzili 3 dni w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Uczestniczyli w 3 dniowym turnusie ekologicznym połączonym z czynnym wypoczynkiem i wyprawami turystyczno-krajoznawczymi po terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Odbyły się między innymi warsztaty z edukacji ekologicznej:”Orientacja w terenie, mapa , kompas” oraz „Zimowe kłopoty roślin i zwierząt", jak również  „Ziemia planetą owadów”. Zajęcia bardzo ciekawie prowadzili przyrodnicy – entomolog, ornitolog, botanik. Czas umiliło nam również ognisko i wspaniały kulig w zimowej scenerii oraz wyjście do CEPR , gdzie zorganizowano dla nas wyjątkową lekcję historii. Zwiedziliśmy  tu Dom do góry nogami, Dom Sybiraka, Dom Powstańca Polskiego z Adampola, Zagrodę Trapera Kaszuby z Kanady, Replikę bunkra oraz jedną z najdłuższych desek świata.

Konkurs "Parki krajobrazowe Polski"

Dnia 15.01.2013r. odbył się konkurs "Parki krajobrazowe Polski" (powiat słupski, bytowski). Konkurs odbywa się na etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolsim. Na szczeblu powiatowym brało udział 5 drużyn. Gimnazjum nr 1 zajęło I miejsce i zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Młodzież wykazała się obszerną wiedzą na temat Parków Krajobrazowych Polski.

Obrazy newsów: 0.jpg

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego - wyniki
Angielski

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego - wyniki

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

W piątek 11.01.2013r. Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów”. Od pierwszej przerwy międzylekcyjnej trwał kiermasz książek przekazanych przez uczniów i nauczycieli, loteria fantowa oraz sprzedaż ciasteczek upieczonych przez nasze uczennice. Na czwartej godzinie lekcyjnej klasy, których uczniowie wspomogli akcję, mieli przyjemność oglądać przedstawienie „Dziwny jest ten świat” przygotowane pod kierunkiem pań E. Pawłowskiej i L. Kosińskiej. Po spektaklu odbył się koncert uczennicy naszego gimnazjum Aleksandry Żmuda–Trzebiatowskiej, która wraz ze swoim zespołem ( przygotowanie – p. Mirosław Zahl ) wystąpiła na rzecz WOŚP . Na scenie zaśpiewały również Aleksandra Dzierżak oraz Aniela Sekulska.
Akcja przyniosła znaczący efekt w kwocie ponad 700 złotych.
Również w niedzielę 13.stycznia 40. wolontariuszy z naszej szkoły wyruszyło na ulice Bytowa, by wziąźć udział w kweście.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Finału: wolontariuszom, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w pracę sztabu.

Obrazy newsów: orkiestra.jpg