Rejonowy Konkurs Fizyczny
Fizyka

Decyzję o zakwalifikowaniu uczestników do III stopnia Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki podejmie Komisja Wojewódzka. Wyniki ukażą się 24 stycznia 2013r. na stronie konkursy2012.manifo.com. Zadania konkursowe można znaleźć na stronie http://konkursy2012.manifo.com/fizyka.

Zajęcia ekologiczne w Szymbarku

Uczniowie klasy I f  oraz  III g i f wraz z opiekunkami Iwoną Dziedzic i Bożeną Kaczmarek spędzili 3 dni w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Uczestniczyli w 3 dniowym turnusie ekologicznym połączonym z czynnym wypoczynkiem i wyprawami turystyczno-krajoznawczymi po terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Odbyły się między innymi warsztaty z edukacji ekologicznej:”Orientacja w terenie, mapa , kompas” oraz „Zimowe kłopoty roślin i zwierząt", jak również  „Ziemia planetą owadów”. Zajęcia bardzo ciekawie prowadzili przyrodnicy – entomolog, ornitolog, botanik. Czas umiliło nam również ognisko i wspaniały kulig w zimowej scenerii oraz wyjście do CEPR , gdzie zorganizowano dla nas wyjątkową lekcję historii. Zwiedziliśmy  tu Dom do góry nogami, Dom Sybiraka, Dom Powstańca Polskiego z Adampola, Zagrodę Trapera Kaszuby z Kanady, Replikę bunkra oraz jedną z najdłuższych desek świata.

Konkurs "Parki krajobrazowe Polski"

Dnia 15.01.2013r. odbył się konkurs "Parki krajobrazowe Polski" (powiat słupski, bytowski). Konkurs odbywa się na etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolsim. Na szczeblu powiatowym brało udział 5 drużyn. Gimnazjum nr 1 zajęło I miejsce i zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Młodzież wykazała się obszerną wiedzą na temat Parków Krajobrazowych Polski.

Obrazy newsów: 0.jpg

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego - wyniki
Angielski

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego - wyniki

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

W piątek 11.01.2013r. Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów”. Od pierwszej przerwy międzylekcyjnej trwał kiermasz książek przekazanych przez uczniów i nauczycieli, loteria fantowa oraz sprzedaż ciasteczek upieczonych przez nasze uczennice. Na czwartej godzinie lekcyjnej klasy, których uczniowie wspomogli akcję, mieli przyjemność oglądać przedstawienie „Dziwny jest ten świat” przygotowane pod kierunkiem pań E. Pawłowskiej i L. Kosińskiej. Po spektaklu odbył się koncert uczennicy naszego gimnazjum Aleksandry Żmuda–Trzebiatowskiej, która wraz ze swoim zespołem ( przygotowanie – p. Mirosław Zahl ) wystąpiła na rzecz WOŚP . Na scenie zaśpiewały również Aleksandra Dzierżak oraz Aniela Sekulska.
Akcja przyniosła znaczący efekt w kwocie ponad 700 złotych.
Również w niedzielę 13.stycznia 40. wolontariuszy z naszej szkoły wyruszyło na ulice Bytowa, by wziąźć udział w kweście.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Finału: wolontariuszom, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w pracę sztabu.

Obrazy newsów: orkiestra.jpg

Projekt "Fotografia naszą szansą"

Zakończył się trwający od marca do grudnia 2012 r. projekt pn. „Fotografia Naszą Szansą” realizowany przez Stowarzyszenie „Żywa Szkoła”, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas zajęć uczestnicy przyswajali teoretyczną wiedzę z zakresu fotografii oraz uczestniczyli w zajęciach plenerowych. W ramach projektu zorganizowano wyjazd do Malborka, Ustki, Gniewina oraz do Piaszna.

Podczas zajęć powstały ciekawe zdjęcia, które przedstawione zostały na wystawie fotograficznej podsumowującej realizację projektu i pokazującej dorobek fotograficzny uczestników.

Zaprezentowano blisko 300 zdjęć wykonanych przez uczestników projektu. Wystawę odwiedziło kilkudziesięciu zaproszonych gości, m.in. Ryszard Sylka - Burmistrz Bytowa, Adam Leik - Z-ca Burmistrza Bytowa, Mirosława Dawidowska - Dyrektor Gimnazjum nr 1, Jarosław Jakusz - Dyrektor SP2, Krzysztof Nesterowicz - Prezes Stowarzyszenia „Żywa Szkoła” oraz rodziny uczestników projektu.

Spośród zaprezentowanych na wystawie fotografii, komisja w składzie: Adam Leik - Z-ca Burmistrza Bytowa, Kazimierz Rolbiecki - Tygodnik Lokalny „Kurier Bytowski”, Adam Jutrzenka - www.fotobytow.pl oraz Rafał Szulc - Kodak Express Bytów wybrała najciekawsze zdjęcia.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie tj.

1.       Gimnazjum, gdzie zwycięzcami zostali: Agata Hasulak, Karolina Majkowska, Kamila Balińska,

2.       Szkoła Podstawowa, gdzie zwycięzcami zostali: Kamil Pogoda, Marta Klasa, Aleksandra Dąbek.

Ponadto wyróżniono: Joannę Sobisz (G1), Aleksandrę Krakowiak (G1), Zuzannę Micheńko (SP2) i Agatę Mielewczyk (SP2).

Wystawę połączono z poczęstunkiem podczas którego na słodko i wesoło dyskutowano o zakończonym projekcie  i prezentowanych zdjęciach.

Obrazy newsów: dsc_0008.jpg

Obrazy newsów: dsc11.jpg