Randka w ciemno z ... książką

Z okazji Walentynek pracownicy biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie M. Szemela i I. Dziedzic zaproponowały już po raz drugi swoim czytelnikom udział w "RANDCE W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ". Z księgozbioru bibliotecznego wybrano ciekawą literaturę, nowości wydawnicze, zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Następnie z pomocą wolontariuszek z kl.3b i 3c gimnazjum, książki pięknie zapakowano w papier, przewiązano wstążeczkami, ozdobiono serduszkami i naklejono cytaty z tych książek. W dniach 14-15 lutego 2018 r. zapakowane książki wyeksponowano w bibliotece, a czytelnicy mogli je wypożyczać.
Zaproponowano, aby uczniowie postawili na zagadkę, tajemnicę, niespodziankę - wszak to randka w ciemno, na której wszystko może się zdarzyć. Może być zabawnie, niebezpiecznie lub nastrojowo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież zachęcano do wypożyczenia książki w ciemno, bez rekomendacji, bez czytania recenzji.
Akcja udała się znakomicie i sprawiła dużo przyjemności zwłaszcza dziewczętom. Już pierwszego dnia większość przygotowanych książek znalazła nowych czytelników. W dwa dni uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz nauczyciele wypożyczyli 60 woluminów. Dzięki akcji poszerzą się gusta czytelnicze naszych uczniów. Pożyczając w ciemno, przeczytają książkę, której być może sami nigdy nie wypożyczyli. Już dzisiaj wiemy, że podobną ,,Randkę” zorganizujemy za rok.

Obrazy newsów: randka.jpg

Wyniki konkursu z j. angielskiego
Angielski

Wyniki konkursu rejonowego z języka angielskiego

Łukasz Blok (Zespół Oświaty w Liniewie) - 14 pkt ( 47%)

Szymon Niedziółka ( SP w Kramarzynach) - 15 pkt ( 50% )

Stanisław Szmidt ( SP Nr 1 w Bytowie) - 19 pkt (63%)

Konkuts plastyczny i czytelniczy "Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?"

,,Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej ?”

Dnia 11.12.2017r. w sali audytoryjnej  przy LO w Bytowie odbyło się podsumowanie Konkursu Czytelniczego i Plastycznego – V edycji "Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?”, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Słupsku, Filię nr 1 w Bytowie.

Do udziału w konkursie plastycznym zgłosiło się 17 szkół i nadesłano 159 prac. Z naszej szkoły wzięło udział 29 uczniów: 17 ze Szkoły Podstawowej  i  12 z klas gimnazjalnych. Zadanie konkursowe obejmowało wykonanie ilustracji dowolną techniką do książki dziecięcej lub młodzieżowej Barbary Kosmowskiej.

NAGRODY równoległe z naszej szkoły otrzymały uczennice:

Julia Kmiecik kl. 1b SP

Julia Jaworska   kl.2a kl. gimnazjalne

Wiktoria Labuda kl.3b kl. gimnazjalne

WYRÓŻNIENIA :

Oliwia Hołowiej kl.4a  SP, Anita Trzebiatowska kl.7a SP , Anna Nowacka kl.7c SP, Karolina Kerner  kl.2a  Gim.

Konkurs czytelniczy skierowany był do uczniów szkół podstawowych i  obejmował sprawdzenie wiedzy ze znajomości treści książki Barbary Kosmowskiej ,,Pozłacana  rybka lub  ,,Puszka”.

W szkolnym etapie Konkursu  czytelniczego  uczestniczyło 26 uczniów (13 par).

LAUREATAMI SZKOLNEJ EDYCJI KONKURSU ZOSTALI:

Idzik Klaudia – kl.7c,  Socha Oliwia – kl.7c  - "Pozłacana Rybka”

Janta Hanna – kl. 7c, Janta Grzegorz – kl.4 c- "Puszka”.

II MIEJSCE

Bigus Maja, Boniecka Paulina - kl. 4a - "Pozłacana Rybka”

III MIEJSCE

Hołowiej Oliwia, Zielińska Maja  - kl.4a - "Pozłacana Rybka”

Wszyscy nagrodzeni w obu konkursach wzięli udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską. Po spotkaniu można było zakupić książki i zdobyć autograf.

Obrazy newsów: kosmowska.jpg

Wyniki etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego
Angielski

REJON NR 8

1. Miron Śledziński – Zespól Szkół Społecznych STO w Człuchowie – 70%
  2. Piotr Szewczuk – Gimnazjum nr 2 w Bytowie – 61%
  3. Crimson Rose Jurkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie – 58%
  4. Julia Joanna Lipska - Szkoła Podstawowa  nr 1 w Człuchowie – 56%
  5. Aleksandra Roszyk- Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach – 42%
  6. Emilia Kiedrowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach – 42%
  7. Gracjan Frączkiewicz – Szkoła Podstawowa w Dretyniu – 34%
  8. Weronika Remus - Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach – 27%
  9. Julia Maj - Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach – 26%
Plebiscyt "Nauczyciel na Medal 2017"

Z wielką przyjemnością informujemy, że Iwona Dziedzic zajęła III miejsce w powiecie bytowskim w Plebiscycie Dziennika Bałtyckiego "Nauczyciel na Medal 2017"pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk . Serdecznie gratulujemy!

Obrazy newsów: dziedzic.jpg

Konkurs na projekt okładki książki

Uczniowie naszej szkoły z klas gimnazjalnych wzięli udział w "Powiatowym Konkursie na projekt okładki książki" organizowanym przez LO w Bytowie. W etapie szkolnym wzięło udział 26 uczniów. Komisja w składzie: Irena Grzywnowicz i Mariola Szemela do dalszego etapu wybrała 7 prac (ograniczona liczba miejsc).
W II etapie (05.12.2017 ) nasi uczniowie zajęli:
II miejsce – JULIA JAWORSKA kl. 2a - okładka do książki "Hobbit”

Wyróżnienia:
WIKTORIA LABUDA 3b - okładka do książki "Tru”
ANNA LANDOWSKA 2a - okładka do książki "Tajemniczy ogród”
KORNELIA BRUSKA 2j  -  okładka do książki "Kamienie na szaniec"

Obrazy newsów: projekt_ksiazka.jpg