Dzień Otwartej Szkoły

Obrazy newsów: zaproszenie2018.jpg

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Konkurs ekologiczny

Dnia 14.01.2018r. odbył się powiatowy konkurs ekologiczny pt. "Mistrz Ekologii Powiatu Bytowskiego". Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Wojtek Chrzan z kl. VII a wziął udział w dogrywce, w efekcie końcowym otrzymał wyróżnienie. Drugim uczestnikiem konkursu była Anna Glazik, również z kl. VII a. Opiekunem p. Małgorzata Kożyczkowska. Gratulujemy!

Obrazy newsów: ekologia.jpg

Randka w ciemno z ... książką

Z okazji Walentynek pracownicy biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie M. Szemela i I. Dziedzic zaproponowały już po raz drugi swoim czytelnikom udział w "RANDCE W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ". Z księgozbioru bibliotecznego wybrano ciekawą literaturę, nowości wydawnicze, zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Następnie z pomocą wolontariuszek z kl.3b i 3c gimnazjum, książki pięknie zapakowano w papier, przewiązano wstążeczkami, ozdobiono serduszkami i naklejono cytaty z tych książek. W dniach 14-15 lutego 2018 r. zapakowane książki wyeksponowano w bibliotece, a czytelnicy mogli je wypożyczać.
Zaproponowano, aby uczniowie postawili na zagadkę, tajemnicę, niespodziankę - wszak to randka w ciemno, na której wszystko może się zdarzyć. Może być zabawnie, niebezpiecznie lub nastrojowo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież zachęcano do wypożyczenia książki w ciemno, bez rekomendacji, bez czytania recenzji.
Akcja udała się znakomicie i sprawiła dużo przyjemności zwłaszcza dziewczętom. Już pierwszego dnia większość przygotowanych książek znalazła nowych czytelników. W dwa dni uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz nauczyciele wypożyczyli 60 woluminów. Dzięki akcji poszerzą się gusta czytelnicze naszych uczniów. Pożyczając w ciemno, przeczytają książkę, której być może sami nigdy nie wypożyczyli. Już dzisiaj wiemy, że podobną ,,Randkę” zorganizujemy za rok.

Obrazy newsów: randka.jpg

Wyniki konkursu z j. angielskiego
Angielski

Wyniki konkursu rejonowego z języka angielskiego

Łukasz Blok (Zespół Oświaty w Liniewie) - 14 pkt ( 47%)

Szymon Niedziółka ( SP w Kramarzynach) - 15 pkt ( 50% )

Stanisław Szmidt ( SP Nr 1 w Bytowie) - 19 pkt (63%)

Konkuts plastyczny i czytelniczy "Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?"

,,Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej ?”

Dnia 11.12.2017r. w sali audytoryjnej  przy LO w Bytowie odbyło się podsumowanie Konkursu Czytelniczego i Plastycznego – V edycji "Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?”, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Słupsku, Filię nr 1 w Bytowie.

Do udziału w konkursie plastycznym zgłosiło się 17 szkół i nadesłano 159 prac. Z naszej szkoły wzięło udział 29 uczniów: 17 ze Szkoły Podstawowej  i  12 z klas gimnazjalnych. Zadanie konkursowe obejmowało wykonanie ilustracji dowolną techniką do książki dziecięcej lub młodzieżowej Barbary Kosmowskiej.

NAGRODY równoległe z naszej szkoły otrzymały uczennice:

Julia Kmiecik kl. 1b SP

Julia Jaworska   kl.2a kl. gimnazjalne

Wiktoria Labuda kl.3b kl. gimnazjalne

WYRÓŻNIENIA :

Oliwia Hołowiej kl.4a  SP, Anita Trzebiatowska kl.7a SP , Anna Nowacka kl.7c SP, Karolina Kerner  kl.2a  Gim.

Konkurs czytelniczy skierowany był do uczniów szkół podstawowych i  obejmował sprawdzenie wiedzy ze znajomości treści książki Barbary Kosmowskiej ,,Pozłacana  rybka lub  ,,Puszka”.

W szkolnym etapie Konkursu  czytelniczego  uczestniczyło 26 uczniów (13 par).

LAUREATAMI SZKOLNEJ EDYCJI KONKURSU ZOSTALI:

Idzik Klaudia – kl.7c,  Socha Oliwia – kl.7c  - "Pozłacana Rybka”

Janta Hanna – kl. 7c, Janta Grzegorz – kl.4 c- "Puszka”.

II MIEJSCE

Bigus Maja, Boniecka Paulina - kl. 4a - "Pozłacana Rybka”

III MIEJSCE

Hołowiej Oliwia, Zielińska Maja  - kl.4a - "Pozłacana Rybka”

Wszyscy nagrodzeni w obu konkursach wzięli udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską. Po spotkaniu można było zakupić książki i zdobyć autograf.

Obrazy newsów: kosmowska.jpg

Wyniki etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego
Angielski

REJON NR 8