8 rocznica smierci Jana Pawla II

8. kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 8. rocznicę śmierci naszego kochanego Ojca Świętego Jana Pawla II. Uczniowie naszej szkoły swoim śpiewem, recytacją wierszy i  wspomnieniem życiorysu, przybliżyli nam niezwyką postać naszego Wielkiego Rodaka.

Obrazy news??w: papiez.jpg

Dzien otwarty

9. kwietnia odbył się Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1. Gościliśmy uczniów SP 1 i SP 2. Początek imprezy zaczął się na auli, gdzie przyszli gimnazjaliści uroczyście zostali powitani przez p. dyrektor M. Dawidowska i obejrzeli prezentacje dotycząca życia naszej szkoły, która zakończyła się konkursem. „Właściciele” najobszerniejszej i rozleglej wiedzy o naszym gimnazjum otrzymali słodkie nagrody. Następnie na uczniów czekała niespodzianka, na sali gimnastycznej zastali stanowiska z eksperymentami fizycznymi. I tak z pomocą naszych uczniów klas trzecich zostali wprowadzeni w świat fizyki ukryty w zabawkach i innych zestawach demonstracyjnych. Wszyscy mogli się pobawić, obejrzeć przebieg doświadczeń i usłyszeć naukowe wyjaśnienie zjawisk od starszych kolegów. Przy wyjściu z sali znalazło się również stanowisko słodkości, gdzie każdy mógł poczęstować się „eksponatami”;) aby nabrać sil do dalszego zwiedzania gmachu szkoły, m.in. biblioteki, pracowni komputerowych i pracowni fotograficznej. Na zakończenie nasi fotografowie wykonali uczniom pamiątkowe grupowe zdjęcie, chociaż, tak naprawdę, mamy nadzieje, ze nie bylo ono pożegnalne… ;)

Obrazy news??w: dsc_0148.jpg

Pierwszy Dzien Wiosny

Jak co roku, 21 marca, obchodziliśmy nadejście długo wyczekiwanej wiosny. Obchody tego dnia w tym roku miały charakter edukacyjny i sportowy. Od trzeciej do siódmej godziny lekcyjnej, na sali gimnastycznej, trwały Mistrzostwa Szkolnej Piłki Siatkowej. W między czasie, od drugiej do piątej godziny lekcyjnej, na auli odbywał się Szkolny Festiwal Fizyki przygotowany przez klasę IIId pod kierunkiem nauczycielki fizyki A. Jaworskiej. Wystawa  złożona była głownie z własnoręcznie wykonanych przez uczniów zestawów demonstracyjnych oraz zabawek wypożyczonych naszej szkole przez Instytut Fizyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Działanie eksponatów opierało się na podstawowych prawach fizyki, dlatego uczniowie mieli okazje bawić się i uczyć jednocześnie. Organizatorzy demonstrowali i sumiennie tłumaczyli zasadę działania rekwizytów, ale tez każdy
z odwiedzających mógł dotknąć, sprawdzić, a nawet pobawić się wszystkimi przedmiotami.

Tego dnia odbył się tez konkurs na najlepsze przebranie. W kategorii indywidualnej wygrali Aleksandra Dzierżak, Aleksandra Zmuda – Trzebiatowska oraz Mateusz Reca, a w kategorii grupowej  -  klasa IIc.  Gratulujemy pomysłów na siebie!

Obrazy news??w: dsc_0144.jpg

Turniej Wiedzy Pozarniczej

28. lutego 2013 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów pożarniczych, zasad postepowania w sytuacji zagrożenia oraz poznawanie tradycji historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Po emocjonujących rozgrywkach finałowych wyroniono laureatów turnieju.
Spośród  uczniów naszego gimnazjum (i nie tylko naszego), najobszerniejsza wiedze wykazała się uczennica klasy 3a - Paulina Wolska zajmując  I miejsce !
Gratulujemy oraz życzymy powodzenia i przejścia do kolejnego etapu !

Osiągniecia naszych uczniow

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów naszego gimnazjum:

Tomasz Szmidt (3d) - finalista Wojewodzkiego Konkursu Geograficznego

Obrazy news??w: dsc_0131.jpg

Wiktoria Orlancka (2a)- finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

Obrazy news??w: dsc_0136.jpg

Magdalena Babińska (3d) - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Obrazy news??w: dsc_0127.jpg

Aleksandra Szreder (1f) – I miejsce w konkursie rejonowym z Ewangelii św. Marka, finalistka Wojeóodzkiego Konkursu Biblijnego

Obrazy news??w: dsc_0121.jpg

Gratulacje! Życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu, który jeszcze przed Nimi...

Zestawienie wynikow z fizyki - rejon Bytow