Dzien otwarty

9. kwietnia odbył się Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1. Gościliśmy uczniów SP 1 i SP 2. Początek imprezy zaczął się na auli, gdzie przyszli gimnazjaliści uroczyście zostali powitani przez p. dyrektor M. Dawidowska i obejrzeli prezentacje dotycząca życia naszej szkoły, która zakończyła się konkursem. „Właściciele” najobszerniejszej i rozleglej wiedzy o naszym gimnazjum otrzymali słodkie nagrody. Następnie na uczniów czekała niespodzianka, na sali gimnastycznej zastali stanowiska z eksperymentami fizycznymi. I tak z pomocą naszych uczniów klas trzecich zostali wprowadzeni w świat fizyki ukryty w zabawkach i innych zestawach demonstracyjnych. Wszyscy mogli się pobawić, obejrzeć przebieg doświadczeń i usłyszeć naukowe wyjaśnienie zjawisk od starszych kolegów. Przy wyjściu z sali znalazło się również stanowisko słodkości, gdzie każdy mógł poczęstować się „eksponatami”;) aby nabrać sil do dalszego zwiedzania gmachu szkoły, m.in. biblioteki, pracowni komputerowych i pracowni fotograficznej. Na zakończenie nasi fotografowie wykonali uczniom pamiątkowe grupowe zdjęcie, chociaż, tak naprawdę, mamy nadzieje, ze nie bylo ono pożegnalne… ;)

Obrazy news??w: dsc_0148.jpg

Pierwszy Dzien Wiosny

Jak co roku, 21 marca, obchodziliśmy nadejście długo wyczekiwanej wiosny. Obchody tego dnia w tym roku miały charakter edukacyjny i sportowy. Od trzeciej do siódmej godziny lekcyjnej, na sali gimnastycznej, trwały Mistrzostwa Szkolnej Piłki Siatkowej. W między czasie, od drugiej do piątej godziny lekcyjnej, na auli odbywał się Szkolny Festiwal Fizyki przygotowany przez klasę IIId pod kierunkiem nauczycielki fizyki A. Jaworskiej. Wystawa  złożona była głownie z własnoręcznie wykonanych przez uczniów zestawów demonstracyjnych oraz zabawek wypożyczonych naszej szkole przez Instytut Fizyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Działanie eksponatów opierało się na podstawowych prawach fizyki, dlatego uczniowie mieli okazje bawić się i uczyć jednocześnie. Organizatorzy demonstrowali i sumiennie tłumaczyli zasadę działania rekwizytów, ale tez każdy
z odwiedzających mógł dotknąć, sprawdzić, a nawet pobawić się wszystkimi przedmiotami.

Tego dnia odbył się tez konkurs na najlepsze przebranie. W kategorii indywidualnej wygrali Aleksandra Dzierżak, Aleksandra Zmuda – Trzebiatowska oraz Mateusz Reca, a w kategorii grupowej  -  klasa IIc.  Gratulujemy pomysłów na siebie!

Obrazy news??w: dsc_0144.jpg

Turniej Wiedzy Pozarniczej

28. lutego 2013 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów pożarniczych, zasad postepowania w sytuacji zagrożenia oraz poznawanie tradycji historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Po emocjonujących rozgrywkach finałowych wyroniono laureatów turnieju.
Spośród  uczniów naszego gimnazjum (i nie tylko naszego), najobszerniejsza wiedze wykazała się uczennica klasy 3a - Paulina Wolska zajmując  I miejsce !
Gratulujemy oraz życzymy powodzenia i przejścia do kolejnego etapu !

Osiągniecia naszych uczniow

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów naszego gimnazjum:

Tomasz Szmidt (3d) - finalista Wojewodzkiego Konkursu Geograficznego

Obrazy news??w: dsc_0131.jpg

Wiktoria Orlancka (2a)- finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

Obrazy news??w: dsc_0136.jpg

Magdalena Babińska (3d) - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Obrazy news??w: dsc_0127.jpg

Aleksandra Szreder (1f) – I miejsce w konkursie rejonowym z Ewangelii św. Marka, finalistka Wojeóodzkiego Konkursu Biblijnego

Obrazy news??w: dsc_0121.jpg

Gratulacje! Życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu, który jeszcze przed Nimi...

Zestawienie wynikow z fizyki - rejon Bytow
Fizyka

Zestawienie wyników - rejon Bytów

Wolontariat "Dziewczynka z zapałkami"

W dniach 25-27 stycznia 29 wolontariuszy z naszego gimnazjum (Krystian Moskwiński, Bartek Ignatowicz, Piotr Orlikowski, Dominika Cybula, Hania Szczerba, Alicja Glówczewska, Marta Pilarczyk, Klaudia Jandernal, Weronika Kotlicka, Lidia Tusk, Marlena Piankowska, Monika Kołpacka, Paulina Wiktorowska, Aleksandra Fedyszyn, Bartek Prondzyński, Michal Brzozowski, Patrycja Breska, Kasia Majkowska, Magda Reca, Szymon Światek-Brzeziński, Pawel Bukowski, Weronika Treder, Patrycja Głodowska, Dagmara Hinc, Iza Worożyńska, Oliwia Szulfer, Bartek Żmuda-Trzebiatowski, Kacper Chabowski, Ireneusz Chrzan) brało udział w kolejnej akcji organizowanej przez Fundację „Dziewczynka z zapałkami” odbywającej sie w markecie Kaufland.
Polegała ona na tzw. sprzedaży baśniowych zapałek – czyli pakowaniu przez wolontariuszy zakupów klientów marketu i rozdawaniu baśniowych zapałek, jako symbolu fundacji w zamian za wrzucone do puszki pieniądze, które przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin.
Podziękowania kierujemy zarówno w stronę uczniów za duże zaangażowanie w akcję, jak i wszystkich klientów marketu, którzy wsparli akcję.

Obrazy news??w: wolo.jpg