Rekrutacja 2020/2021

WOŚP

"Do końca świata i jeden dzień dłużej" - to hasło towarzyszące WOŚP 💕
A my już dziś, po raz 28 zagraliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!♥♥♥Wszyscy okazali wielkie serce!!!! ♥♥♥Jesteśmy dumni z naszych Uczniów, którzy tak ochoczo brali udział w licytacjach. Dziękujemy naszym młodszym kolegom z klas 1-3, od których wszyscy mogliby uczyć się zaangażowania w tak szczytny cel, jakim była Wielka Loteria Fantowa 💐 Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom i członkom Samorządu Uczniowskiego - bez Was to wspaniałe okazanie pomocy najbardziej potrzebującym nie mogłoby się odbyć. 💐💐💐

Obrazy newsów: w1.jpg

Święto Odzyskania Niepodległości

Z  okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klas: III b, V b i VI a oraz Paną W. Jakusz, H. Boguslawską i Pana B. Główczewskiego.

Obrazy newsów: niepo.jpg

Uroczyste odśpiewanie hymnu

Pieśni patriotyczne:

Szara piechota

Rota

O mój rozmarynie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy uczniowie i rodzice!

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września wg. poniższego harmonogramu.

1. Klasy 7 - godz. 8.30 - aula szkolna.

2. Klasy 3, 5, 6, 8 - godz. 9.00 - spotkanie z wychowawcą w swoich salach lekcyjnych.

3. Klasy 1 i 4 - godz. 10.00 - aula szkolna.

"Bo dobro powraca" - spotkanie z Konstantym Golbą

W dniu dzisiejszym do klasy II c przybyli wspaniali goście - pan Konstanty Golba (prezes Fundacji "Nasze futrzaki") wraz z pieskiem Marleyem, który w chwili obecnej przebywa jeszcze w schronisku dla psów "Azyl" w Przyborzycach, ale znalazł już dom i niebawem zamieszka ze swoją nową rodziną.
Pan Kostek opowiedział dzieciom o losach zwierząt, które trafiają do schroniska, o pracy wolontariuszy i poszukiwaniu szczęśliwych domów dla swoich podopiecznych. Otrzymały one pamiątkowe magnesy oraz przekazały zebraną przez uczniów naszej szkoły karmę.
Jeżeli ktoś zechce wesprzeć schronisko "Azyl", może to zrobić również w formie finansowej wpłacając na konto Fundacji "Nasze futrzaki" https://fundacjanaszefutrzaki.pl

Obrazy newsów: futrzak.jpg

Konkurs czytelniczy

Dnia 27.05.2019 r.  chętni uczniowie z klas 4 i 5 wzięli udział   konkursie czytelniczym "Od deski do deski" zorganizowanym przez p. M. Szemela. Konkurs sprawdzał znajomość lektur:
klasy 4 - "Akademia Pana Kleksa" J.Brzechwy
klasy 5 - "W pustyni i w puszczy" H.Sienkiewicza.
W konkursie wzięło udział 28 uczniów.
 Laureaci:
"Akademia Pana Kleksa" :
1.Kirdzik Amelia kl.4 b
2.Ciżmowska  Gabriela kl.4b
3.Sikora Łukasz kl.4c
"W pustyni i w puszczy":
1.Jaśniak Amelia 5a
2.Boniecka Paulina kl.5a
3.Zielińska Maja kl.5 a
Wyróżnienie:
Wiśniewska Amelia kl.5 c
Janta Grzegorz kl.5 c