Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Obrazy newsów: wyprawka.jpg

Konkurs fotograficzny "Moje hobby"

Samorząd uczniowski SP1 zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Moje hobby".

Obrazy newsów: fotokonkurs.jpg

Prosimy o zapoznanie sie z regulaminem konkursu.

Dzień Otwartej Szkoły

Obrazy newsów: zaproszenie2018.jpg

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Konkurs ekologiczny

Dnia 14.01.2018r. odbył się powiatowy konkurs ekologiczny pt. "Mistrz Ekologii Powiatu Bytowskiego". Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Wojtek Chrzan z kl. VII a wziął udział w dogrywce, w efekcie końcowym otrzymał wyróżnienie. Drugim uczestnikiem konkursu była Anna Glazik, również z kl. VII a. Opiekunem p. Małgorzata Kożyczkowska. Gratulujemy!

Obrazy newsów: ekologia.jpg

Randka w ciemno z ... książką

Z okazji Walentynek pracownicy biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie M. Szemela i I. Dziedzic zaproponowały już po raz drugi swoim czytelnikom udział w "RANDCE W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ". Z księgozbioru bibliotecznego wybrano ciekawą literaturę, nowości wydawnicze, zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Następnie z pomocą wolontariuszek z kl.3b i 3c gimnazjum, książki pięknie zapakowano w papier, przewiązano wstążeczkami, ozdobiono serduszkami i naklejono cytaty z tych książek. W dniach 14-15 lutego 2018 r. zapakowane książki wyeksponowano w bibliotece, a czytelnicy mogli je wypożyczać.
Zaproponowano, aby uczniowie postawili na zagadkę, tajemnicę, niespodziankę - wszak to randka w ciemno, na której wszystko może się zdarzyć. Może być zabawnie, niebezpiecznie lub nastrojowo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież zachęcano do wypożyczenia książki w ciemno, bez rekomendacji, bez czytania recenzji.
Akcja udała się znakomicie i sprawiła dużo przyjemności zwłaszcza dziewczętom. Już pierwszego dnia większość przygotowanych książek znalazła nowych czytelników. W dwa dni uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz nauczyciele wypożyczyli 60 woluminów. Dzięki akcji poszerzą się gusta czytelnicze naszych uczniów. Pożyczając w ciemno, przeczytają książkę, której być może sami nigdy nie wypożyczyli. Już dzisiaj wiemy, że podobną ,,Randkę” zorganizujemy za rok.

Obrazy newsów: randka.jpg

Wyniki konkursu z j. angielskiego
Angielski

Wyniki konkursu rejonowego z języka angielskiego