Dzień Winony

Dnia 26. września 2012r. po raz kolejny w Gimnazjum Nr 1 obchodziliśmy Dzień Winony - miasta leżącego nad Missisipi w USA, którego mieszkańcy posiadają kaszubskie pochodzenie. Z tej okazji nasze gimnazjum gościło uczennicę Liceum Ogólnokształcącego, Adriannę Sobczak, która dzięki wymianie szkolnej miała okazję spędziÄ? tegoroczne wakacje w Winonie. Adrianna przybliżyła historię tego miasta ciekawie opowiadając i prezentując mnóstwo zdjęć z pobytu w Winonie. Dzięki Adzie uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak bardzo mieszkańcy owego miasta starają się zachować polskość, poznali losy niektórych z nich, zwyczaje i  upodobania. Zobaczyli jak wygląda miasto i jego okolice, jak wyglądają tamtejsze szkoły i życie ich rówieśników. Dzięki pasjonującej opowieści i prezentacji Ady, pamięć naszych uczniów tego dnia była skierowana w stronę rodaków zza oceanu.

Obrazy newsów: dsc_0013.jpg