Wycieczka uczniów w ramach języka kaszubskiego

Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w ciekawej wycieczce, która dostarczyła im wielu niezapomnianych przeżyć. Najpierw odwiedzili Zagrodę Albrechta Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, gdzie dowiedzieli się jak wyglądało dzieciństwo 100 lat temu, jakie obowiązki należały do dzieci, jakimi zabawkami się bawiły. Starsi uczniowie wzięli udział w warsztatach tkania na krośnie oraz zapoznali się z technikami i wzorami tkackimi. Natomiast młodsi z różnych materiałów wykonali lalki, podobne do tych, jakimi bawili się ich rówieśnicy w ubiegłym wieku.Przywitaliśmy się również ze zwierzętami mieszkajacymi w zagrodzie.
Kolejnym etapem wycieczki było Multikino i seans filmu "Kraina cudów" oraz rewelacyjna zabawa w Parku Trampolin.

Obrazy newsów: kasz.jpg

Zapraszamy do obejrzenia galerii