Randka w ciemno z książką.

Tradycją  biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1  stała się już coroczna, kilkudniowa akcja czytelnicza organizowana pod nazwą „Randka w ciemno z książką”. Również w tym roku uczniowie  zostali zaproszeni do włączenia się w tę niecodzienną zabawę. Akcja polegała na zapakowaniu ok. 50 wybranych książek w szary papier, udekorowaniu , zaopatrzeniu w cytat z książki oraz wyeksponowaniu ich w widocznym miejscu w bibliotece. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę oprócz pozycji, które ich interesowały, wybierali książki – niespodzianki. Akcja ta wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów. Wybór w ciemno prawdopodobnie wpłynął również na poszerzenie gustów czytelniczych. Uczniowie mieli okazję zabrać do domu i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wypożyczyli.
Przykład poprzednich edycji pokazuje, że wybór w ciemno wpływa często na poszerzenie gustów czytelniczych osób wypożyczających walentynkowe „książki-niespodzianki”.

Obrazy newsów: randkazk.jpg