Dnia 29.10.2018 r.  bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I a, I b, I c.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie,  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Z zainteresowaniem oglądały też książkę dla niewidomych, napisaną w języku Braille`a.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani  bibliotekarka ogromną książką dokonała pasowania każdego z uczniów.

Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej  otrzymali zakładki i samodzielnie wypożyczyli książki. Tekst przysięgi i ,,Prośby książki” powiesili w klasie, by przypominały im o książkach i bibliotece.

Obrazy newsów: pasowanieczytnika.jpg

Zapraszamy do obejrzenia galerii