Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Nic dziwnego, że pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych SP nr 1 w Bytowie, które odbyło się 17.05.2018r. było ogromnym przeżyciem dla uczniów– nowych czytelników szkolnej biblioteki.

A wszystko zaczęło się od …pogadanki, w której pani bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Dzieci zostały też zapoznane z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki.

Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wykazały się również bardzo dobrą znajomością postaci bajkowych i tytułów książek. Z zainteresowaniem oglądały też książkę dla niewidomych , napisaną w języku Braille`a.

Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci skupione i poważne, uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki. Podczas pasowania, pani bibliotekarka, dotykając wybraną książką ramienia każdego ucznia mówiła: ,,Pasuję Cię na czytelnika”.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki do książek. Po uroczystości każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć książkę. Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas pierwszych często będą odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Obrazy newsów: pasowanie.jpg

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji