Randka w ciemno z ... książką

Z okazji Walentynek pracownicy biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie M. Szemela i I. Dziedzic zaproponowały już po raz drugi swoim czytelnikom udział w "RANDCE W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ". Z księgozbioru bibliotecznego wybrano ciekawą literaturę, nowości wydawnicze, zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Następnie z pomocą wolontariuszek z kl.3b i 3c gimnazjum, książki pięknie zapakowano w papier, przewiązano wstążeczkami, ozdobiono serduszkami i naklejono cytaty z tych książek. W dniach 14-15 lutego 2018 r. zapakowane książki wyeksponowano w bibliotece, a czytelnicy mogli je wypożyczać.
Zaproponowano, aby uczniowie postawili na zagadkę, tajemnicę, niespodziankę - wszak to randka w ciemno, na której wszystko może się zdarzyć. Może być zabawnie, niebezpiecznie lub nastrojowo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież zachęcano do wypożyczenia książki w ciemno, bez rekomendacji, bez czytania recenzji.
Akcja udała się znakomicie i sprawiła dużo przyjemności zwłaszcza dziewczętom. Już pierwszego dnia większość przygotowanych książek znalazła nowych czytelników. W dwa dni uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz nauczyciele wypożyczyli 60 woluminów. Dzięki akcji poszerzą się gusta czytelnicze naszych uczniów. Pożyczając w ciemno, przeczytają książkę, której być może sami nigdy nie wypożyczyli. Już dzisiaj wiemy, że podobną ,,Randkę” zorganizujemy za rok.

Obrazy newsów: randka.jpg