Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

Dnia 25.10.2017 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Na wstępie p. Mariola Szemela poinformowała rodziców o Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego szkolna biblioteka otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych. Prelekcję n.t "Wpływu czytania na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży" pod hasłem "CZYTANIE TO WYZWANIE" przedstawiła Kierownik Filii nr 1 w Bytowie, Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku - p. Grażyna Kikcio. Starała się przekonać rodziców o tym, jak ogromne znaczenie odgrywają książki i czytanie dla rozwoju dzieci i młodzieży, a rodzice mają niepowtarzalną szansę, by do tego rozwoju się przyczynić, budząc u swych pociech zamiłowanie do książek i czytania od najmłodszych lat. Po spotkaniu rozdawane były zakładki do książek i materiały reklamujące akcję "Wychowanie przez czytanie" i "Cała Polska czyta dzieciom".

Obrazy newsów: czytanie.jpg