"Jak nie czytam, jak czytam" - bijemy rekord w czytaniu

Dnia 01.06.2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Bytowie, pracownicy biblioteki i nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali akcję czytania połączoną z Dniem Sportu. Na boisku ,,ORLIK” zebrało się ok. 457 osób : uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście w celu włączenia się do ,,Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie”. W akcji wzięli też udział zaproszeni piłkarze DRUTEX- BYTOVII, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej – p. Grażyna Kikcio, Prezes Klubu Literackiego ,,WERS” w Bytowie – p. Andrzej Waszkiewicz. Celem akcji było promowanie mody na czytanie wśród młodzieży szkolnej i dorosłych.
Uczniowie i nauczyciele przynieśli swoje ulubione książki pochodzące ze zbiorów domowych,inni czytali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej.Uczniowie przygotowali na tę okazję plakaty z hasłami promującymi czytelnictwo. Nauczycielki p. Justyna Karpińska oraz p. Monika Łosińska zaprosiły wszystkich zebranych do tańca ,,BELGIJKA”, który cieszył się dużą popularnością. Odbył się też towarzyski mecz między reprezentantami drużyny DRUTEX–BYTOVII  na czele z Mateuszem Oszmańcem, a uczniami Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.   Całość imprezy dopełniły liczne konkurencje  m.in.: zawody z książką, skok wzwyż, skok w dal, rzuty balonami z wodą, piłka siatkowa  oraz rowerowy tor przeszkód.Pomimo pochmurnej pogody, akcji towarzyszyła gorąca atmosfera.
Organizatorzy  imprezy dziękują : Firmie DRUTEX w Bytowie , Wydziałowi Rozwoju Lokalnego i Promocji Urzędu Miasta w Bytowie, Firmie KOŁASZEWSKI w Bytowie, Firmie WIERLAND w Bytowie za pomoc w organizacji imprezy oraz przekazanie licznych upominków na nagrody dla uczniów.

Obrazy newsów: czytanie.jpg