"Cała Polska Biega z Mapą"

24 maja 2017 roku 28 uczniów naszej szkoły, pod opieką  Marii Cichosz,  wzięło udział w zawodach w ramach akcji „Cała Polska Biega z Mapą”.  Imprezę zorganizowało Nadleśnictwo Bytów.  Biegi odbyły się  w dniu, który Międzynarodowa Federacja Orienteeringu (IOF) ogłosiła dniem biegów na orientację (World Orienteering Day 2017). Start i meta znajdowały się na Zielonym Punkcie Kontrolnym na Rzepnicy. Każdy uczeń otrzymał  chip,  który umożliwiał  potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych ukrytych w leśnych zakamarkach. Aby zapewnić możliwość uczciwej rywalizacji, uczestnicy startowali z jednominutowym odstępem czasowym, a z przebiegiem trasy (mapką) zapoznawali się dopiero przed samym startem.  Na zawodach była prowadzona klasyfikacja indywidualna i drużynowa  W kategorii gimnazjów nasza szkoła ponownie zajęła I miejsce  i otrzymała  pamiątkowy puchar i  dyplom. Zawodnicy, którzy odnaleźli wszystkie punkty w jak najkrótszym czasie  otrzymali  także pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody.  I miejsce zajął  Wnuk-Lipiński Sebastian  z klasy III a, II  miejsce – Szymczak Hubert  z III f, III miejsce – Trzebiatowski Marcin z III f, IV miejsce  – Kurkowski Jakub z III f,  V miejsce – Witak Mateusz  z I g , VI  miejsce – Pawłowski Bartosz z III a i w kategorii dziewcząt – Nieżurawska Zuzanna z III f.

Obrazy newsów: mapa.jpg