Zakończenie projektu "Buduj się z Lego"

Zakończył się projekt „Buduj się z Lego” realizowany przez Gimnazjum Nr 1 w Bytowie w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami projektu były Karolina Ciżmowska, Agnieszka Borodziuk i Agnieszka Jaworska. Celem projektu było przedstawienie nowatorskich metod nauczania poprzez zabawę klockami Lego oraz zaprezentowanie dzięki nim niekonwencjonalnych sposobów edukacji. Wykorzystanie w procesie nauczania klocków Lego sprawiło, że przyswajanie wiedzy było ciekawsze, efektywniejsze i stanowiło przy tym atrakcyjną formę spędzania czasu. W trakcie trwania projektu, „Buduj się z Lego” zorganizowało akcję „Klocki Lego dla Resty z Ugandy” polegającej na zbiórce klocków Lego wśród uczestników projektu. Zebranych zostało ok.1000 klocków, które na początku stycznia zostały przekazane dzieciom na wyspie Bussy na Jeziorze Wiktorii w Ugandzie, przez nauczycielkę z Gimnazjum nr 1 Joannę Ziembowską. Wywołało to ogromną radość wśród obdarowanych dzieci. Przyłączyliśmy się również do akcji „Świąteczna kartka dla Bradley’a” zainicjowanej przez uczennicę Gimnazjum nr 1 Kamilę Barrę oraz uczniów ZSEU - Seweryna Cichosza i Macieja Hinca, polegającej na wykonaniu jak największej ilości kartek świątecznych dla ciężko chorego chłopca z Wielkiej Brytanii, otrzymanie których było jego wielkim marzeniem. Po zakończeniu zajęć w SP 1, SP 2 oraz Gimnazjum nr 1 dla ich uczestników ogłosiliśmy konkurs plastyczno – fotograficzny pt. „Moja przygoda z Lego”. Autorzy najciekawszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez: Urząd Miasta Bytów, firmy: Greks, Elwoz, Talex oraz Panią Lucynę Wrzesińską - Agroturystyka w Mądrzechowie. Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie konkursami oraz piękne i kreatywne prace, a także za wsparcie uzyskane od nauczycieli szkół biorących udział w projekcie oraz sponsorów. Nagrodzone prace przedstawione zostały na zorganizowanych przez nas wystawach w BCK oraz Gimnazjum nr 1. W realizacji projektu wspierało nas kilkunastu wolontariuszy, którym dziękujemy za zaangażowanie i współpracę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu zajęć, konkursów, wystaw oraz na naszą stronę internetową https://www.facebook.com/buduj.sie.z.lego.bytow/?ref=bookmarks, na której znajdują się relacje z wydarzeń związanych z realizacją projektu.

Obrazy newsów: lego1.jpg