Randka w ciemno z ... książką

Z okazji Walentynek biblioteka Gimnazjum nr 1 w Bytowie zaproponowała swoim czytelnikom udział w ,,RANDCE W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ”.

Najpierw z księgozbioru bibliotecznego wybrano ciekawą literaturę, nowości książkowe. Następnie z pomocą czytelniczek chętnie pomagającym w pracach bibliotecznych, książki pięknie zapakowano w papier, przewiązano wstążeczkami, ozdobiono serduszkami i naklejono cytaty z tych książek. W dniach 13-14 lutego 2017 r. zapakowane książki wyeksponowano w bibliotece, a czytelnicy mogli je wypożyczać. Zaproponowano, aby  uczniowie postawili na zagadkę, tajemnicę niespodziankę - wszak to randka w ciemno, na której wszystko  może się zdarzyć. Może być zabawnie, niebezpiecznie lub nastrojowo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież   zachęcano do wypożyczenia książki w ciemno , bez rekomendacji ,bez czytania recenzji. W tych dniach można tez było nabyć w bibliotece kartki walentynkowe.
    Akcja udała się znakomicie i sprawiła dużo przyjemności zwłaszcza dziewczętom. Już pierwszego dnia wszystkie przygotowane książki zostały wypożyczone. Dlatego w ekspresowym tempie przygotowano następna partię książek na następny dzień. W dwa dni uczniowie wypożyczyli 60 woluminów.
Dzięki akcji poszerzą się gusta czytelnicze naszych uczniów. Pożyczając w ciemno, przeczytają książkę, której być może sami nigdy nie wypożyczyliby. Już dzisiaj wiemy ,że podobne ,,Randki” będziemy organizować częściej.

Obrazy newsów: ksiazka.jpg