Projekt "Czysta energia"

Uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami bytowskiego ogólniaka wzięli udział w projekcie geograficznym pt. "Czysta Energia". Projekt jest finansowany przez Starostwo Powiatowe i Gminę Bytów.  Celem projektu jest poszerzenie wiadomości na temat  odnawialnej, czystej dla środowiska energii. Uczniowie 10 października zwiedzili największą w Polsce wodną elektrownię szczytowo-pompową "Żarnowiec" oraz farmę wiatrową w Gościcinie. Zobaczyli również  Zagrodę Kaszubską w Nadolu. W listopadzie zorganizowany został wyjazd do Akademii Pomorskiej w Słupsku. Uczniowie wzięli udział w warsztatach fotowoltaicznych, gdzie odbył się  wykład o pozyskiwaniu energii Słońca, czyli fotowoltaice. Uczestnicy projektu dokonywali odliczeń oraz wykonywali doświadczenia i wykresy związane z pozyskiwaniem i wykorzystaniem energii słonecznej. Podsumowanie projektu odbędzie się w grudniu, gdzie piecioosobowe grupy będą przedstawiały historię  wykorzystania energii odnawialnej w Polsce i na świecie oraz poszczególne rodzaje elektrowni odnawialnych w Polsce. Projekt prowadzą Dorota Kerlin - nauczyciel geografii w LO Bytów i Iwona Dziedzic.

Obrazy newsów: czysta.jpg