Podsumowanie akcji "Noc detektywów"

Dnia 03.06.2016 r. nauczycielki z Gimnazjum nr 1 Mariola Szemela i Iwona Dziedzic zorganizowały ,,Noc detektywów”. Inspiracją do jej przeprowadzenia była ogólnopolska akcja ,,Noc bibliotek”, czyli wieczorno - nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w którym warto bywać. Tegoroczne hasło ,,Nocy bibliotek” brzmiało ,,Wolno czytać”. Zaproszono przedstawicieli policji, podkomisarza Adama Zborowskiego oraz aspiranta sztabowego Jarosława Juchniewicza, którzy w interesujący sposób przedstawili pracę detektywa. W czasie warsztatów młodzież mogła zobaczyć jak zabezpiecza się ślady oraz zbiera odciski palców. Uczniowie obejrzeli też wystawę oraz prezentację nt. ,,Detektywi w literaturze i filmie”. Następnie młodzież rozwiązywała zagadki kryminalne, rebusy, brała udział w grach planszowych oraz oglądała film ,,Sherlock Holmes”. Zainteresowani literaturą czytali fragmenty książek detektywistycznych. Spotkanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych, młodzież pod opieką rodziców wróciła do domów. Imprezę uatrakcyjnił słodki poczęstunek i pizza. "Noc detektywów" była okazją do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów, przypomnienia znanych filmów oraz poszerzenia grona czytelników.

Obrazy newsów: detektywi.jpg

Serdeczne podziękowania sponsorom:

"Piwnicy pełnej smaków”, Piekarni "ŻMUDA”, Domowi Handlowemu "SZULTA” oraz "Wydziałowi Edukacji i Promocji Miasta Bytowa”.