I Dzień Wiosny - Dniem Matematyki w Gimnazjum nr 1

Dzień 14. marca jest Międzynarodowym Dniem Liczby Pi. Obchody tego matematycznego święta w tym roku odbyły się w naszej szkole 21.marca. Przywitaliśmy wiosnę pod okiem (nauczycielek) matematyki ;) Uczniowie naszego gimnazjum spędzili ten dzień grając w szachy, karty, rummikuba i inne gry matematyczno – logiczne. Odbył się również konkurs sudoku oraz rebusów dotyczących liczby PI. Konkurs sudoku wygrały uczennice: Natalia Zielińska (1c), Aleksandra Kobus (1c) oraz Patrycja Szwichtenberg (1a), a najwięcej matematycznych rebusów rozwiązały uczennice: Julia Witek (3b) i Weronika Taraszewicz (3b). Gratulujemy i zapraszamy do matematycznych zabaw w przyszłym roku!

Obrazy newsów: dzienmatematyki.jpg