"Noc Matematyki"

W nocy z 11 na 12 marca (w godz. od 20.00 do 1.00) w ZSO w Bytowie odbyła się "Noc Matematyki", której uczestnikami byli głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Osoby biorące udział w tej imprezie miały okazję zagrać w gry logiczne, planszowe, uczyć się gry w szachy, brydża, układania kostki Rubika, rozwiązywać sudoku, krzyżówki matematyczne, itp. Można było również obejrzeć przedstawienie "Sąd nad liczbą Pi" w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum nr 1.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu konkursach osiągając znakomite wyniki.

Obrazy newsów: liczbapi.jpg

W trakcie "Nocy Matematyki" odbył się konkurs na rozwinięcie liczby Pi (uczestnicy z pamięci musieli przedstawić kolejne cyfry liczby Pi). Nasi uczniowie doskonale przygotowali się do tego konkursu zajmując czołowe miejsca: I miejsce  zajął Jakub Hering z kl. II a (237 cyfr), II miejsce – Stanisław Szmidt z kl. I a (153 cyfry), III miejsce – Kacper Malinowski z kl.III b (114 cyfr). W konkursie plastycznym w kategorii grafika komputerowa I miejsce zajął nasz uczeń Kacper Jereczek z kl. II a, natomiast w kategorii zdjęcie o tematyce matematycznej I miejsce zajęła Julia  Maikowska też z kl. II a. Rozegrano turniej szachowy, w którym wzięło udział 32 uczestników. W kategorii gimnajum najlepsi okazali się nasi uczniowie. I miejsce zajął Mateusz Jarzembiński z kl. II a,  a II miejsce – Michał Jarzembiński z kl. I b.