Prelekcja z pracownikiem Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi"

W ramach przygotowania do udziału w XXIV Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” w środę dnia 13 maja 2015 roku odbyło się spotkanie ze starszym strażnikiem Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” panem Józefem Wysińskim na temat: Nietoperze Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. W prelekcji udział wzieli uczniowie klasy I a. Przedstawiciel parku zapoznał uczniów z jedynymi ssakami zdolnymi do aktywnego lotu, co w połączeniu z innymi osobliwościami ich biologii sprawiło, że w obrębie zoologii wyłoniła się swoista dziedzina wiedzy, zwana chiropterologią.

Obrazy newsów: park.jpg

Uczniowie zdobyli wiedzę teoretyczną o nocnych lotnikach oraz zobaczyli siatki do odłowów nietoperzy i detektory służące do ich nasłuchiwania. Dnia 9 czerwca b.r. trzech uczniów z klasy I a weźmie udział w Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” w siedzibie parku w Słupsku. Hasło tegorocznego konkursu brzmi: „Nietoperz – nocny lotnik”.

Spotkanie przygotowały nauczycielki: Iwona Dziedzic, Magdalena Kulaszewicz i Bożena
Kaczmarek.