Spektakl teatrany "Wspomnienie narkomanki"

9 marca w Bytowskim Centrum Kultury uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl teatralny pn.”Wspomnienie Narkomanki” w reżyserii Marka Terczy, w wykonaniu Agencji Artystycznej "Joanna" z Kielc. Jest to sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek pt. “Pamiętnik Narkomanki”. Młodzież usłyszała historię młodej dziewczyny uwikłanej w pułapkę narkotykową, zobaczyła tragedię bohaterki oraz jej przyjaciół, którzy na skutek nałogu ponieśli śmierć. Przedstawienie pokazało bezwzględny mechanizm uzależnienia, dowodząc, że nawet jednorazowe spotkanie z narkotykami w konsekwencji powoduje uzależnienie i tragedię człowieka. Opis autentycznych przeżyć bohaterki z pewnością skłonił uczniów do refleksji na ten trudny temat.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bytowie.

Obrazy newsów: nark.jpg