13 października 2014 w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Na apelu pani Dyrektor wyróżniła najlepszych nauczycieli roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie również postanowili uhonorować swojego Belfra Roku. Tytuł Najlepszego Nauczyciela w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, w kategorii „Szybki Bill” zdobyła pani Dorota Lemańczyk. Według naszej społeczności, pani Dorota jest nauczycielem, który punktualnie przychodzi na lekcję i zawsze na czas oddaje wszystkie kartkówki i sprawdziany.
Za wybitne osiągnięcia w pracy nauczyciela nagrodzone przez Burmistrza Bytowa zostały panie: Mirosława Gołębiowska i Joanna Ziembowska. Pani Dyrektor Mirosława Dawidowska otrzymała specjalną Nagrodę Kuratora Oświaty. Część oficjalna szkolnego apelu uwieńczona została skeczem. Uczniowie z klasy IId, IIf oraz uczestnicy szkolnego Koła Teatralnego (głównie klasa IIIF) pod kierunkiem pani Justyny Kikcio i pani Alicji Turno-Galikowskiej przedstawili zabawny odcinek „Szkolnych spraw”. Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły niewątpliwie stanowił najpiękniejszy bukiet życzeń dla Nauczycieli, Pedagogów, Pracowników Oświaty.