Wymiana młodzieży - Szwecja

W dniach 22 – 25 maja czternastu uczniów naszego gimnazjum z klasy 1B oraz cztery uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących uczestniczyło w międzynarodowej wymianie młodzieży. Podczas pobytu w mieście partnerskim Bytowa – Markaryd, młodzież miała okazję zawrzeć nowe kontakty ze swoimi szwedzkimi rówieśnikami, z którymi spędzili bardzo dużo czasu. Nasi uczniowie zwiedzili tamtejsze szkoły, uczestniczyli w imprezie „Open Minds” występując na scenie Domu Kultury z przedstawieniem „The number Pi”, wzięli również udział w biegu England Round wokół jeziora Jetesjon. Wspólnie z młodzieżą szwedzką uczestniczyli w wycieczce do krainy Smalandii, gdzie w Parku Moose Safari mieli okazję zetknąć się „oko w oko” z łosiami i bizonami. Aktywnie i różnorodnie spędzony czas z młodzieżą szwedzką przyniósł wiele nowych znajomości, doświadczeń, wspomnień i wynik 5:0 dla naszej drużyny w meczu piłki nożnej;)

Obrazy newsów: wymiana.jpg