"Rok Tuwima" - podsumowanie

Dnia 18.12.2013r. w naszym Gimnazjum odbył się apel, podsumowujący obchody Roku Tuwima. Uroczystość poświęcona była życiu i twórczości wielkiego poety, satyryka, autora artykułów prasowych i tekstów kabaretowych.
60 rocznica śmierci Juliana Tuwima oraz 100 rocznica ukazania się debiutanckiego wiersza pt. "Prośba", były okazją do oddania hołdu temu wielkiemu poecie.

Uczniowie kl. II-III przypomnieli wszystkim znane z dzieciństwa wiersze oraz teksty Tuwima, śpiewane przez Ewę Demarczyk, Marka Grechutę, Czesława Niemena oraz współczesne zespoły rockowe.

Na zakończenie apelu p.Mariola Szemela podsumowała cykliczny konkurs popularyzujący Patrona Roku 2013.

Obrazy newsów: tuwim.jpg