Z wizytą u przedszkolaków

W niedziele 2 czerwca w Przedszkolu nr 3 w Bytowie odbył się Festyn Rodzinny. Współorganizatorami tej imprezy byli również uczniowie naszego gimnazjum. Razem z nauczycielkami A. Jaworska i K. Ciżmowska uczniowie klasy III D i III B przygotowali dla najmłodszych Festiwal Fizyki. Było to dla nich ogromne wyzwanie, ponieważ maksymalny wysiłek musieli skierować na dbałość o to, by przedszkolaki samodzielnie „cos” odkryli i prawidłowo zinterpretowali wyniki obserwacji. Poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze wprowadzając młodszych kolegów w świat fizyki ukryty w zabawkach i innych prostych zestawach demonstracyjnych. Stanowiska z eksperymentami cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Każdy przedszkolak za uczestnictwo w tej nietypowej „lekcji” fizyki otrzymał od naszych gimnazjalistów odznakę SUPER FIZYK.

Obrazy news??w: fiz.jpg