Wizyta w Markaryd

W maju młodzież z Bytowa gościła w szwedzkim Markaryd. Organizatorem i koordynatorem wizyty było Gimnazjum nr 1. Pod opieka Pani Małgorzaty Kropidłowskiej do Szwecji pojechało łącznie 13 uczniów: sześcioro z Gimnazjum nr 1, pięcioro z Zespołu Szkol Ogólnokształcących i dwie uczennice z Zespołu Szkol Ekonomiczno – Rolniczych. Wizyta trwała od 23 do 26 maja.
Młodzież zakwaterowano w Domu Turysty, gdzie została serdecznie przywitana przez szwedzkiego koordynatora Pana Arne Lindmana. Pobyt w Markaryd obfitował w rożnego rodzaju atrakcje. Uczniowie zwiedzali tamtejsze szkoły, gdzie mogli brać udział w wybranych przez siebie zajęciach. Aktywnie uczestniczyli w festynie – na jednej ze scen zaprezentowali tance średniowieczne ubrani w stroje z epoki. Wszyscy wzięli udział w biegu „England Runt” – biegu wokół jeziora Jetesjon. Był tez czas na gry na świeżym powietrzu, kręgle, no i oczywiście rozmowy ze szwedzkimi kolegami. Zawiązały się przyjaźnie. Młodzież cały czas utrzymuje ze sobą kontakt. Wszyscy z niecierpliwością czekają na przyjazd młodzieży z Markaryd, który zaplanowany jest na wrzesień.

Obrazy news??w: markaryd.jpg