Matematyczno-przyrodniczy "Czar Par"

Dnia 21 maja 2013 roku w Gimnazjum nr 1 w Bytowie odbyła się IX edycja Miejskiego Konkursu „Matematyczno-przyrodniczy czar par” dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1 i 2. Organizatorami konkursu były pani Ewa Rychter i pani Joanna Jarzębińska.

Konkurs trwał ok. 3 godzin. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów: 18 z Gimnazjum nr 1 i 12 uczniów z Gimnazjum nr 2 w Bytowie.  Celem konkursu było m. in. rozpowszechnianie wiedzy matematyczno-przyrodniczej wśród uczniów klas I; doskonalenie umiejętności stosowania zintegrowanej wiedzy; kształtowanie umiejętności skutecznego porozumiewania się, rozwijania sprawności umysłowych oraz osobistych zainteresowań. Zawodnicy brali udział w konkursie parami. Każda para miała do pokonania 9 stanowisk konkursowych: krzyżówka liczbowa, jajko Kolumba, zadanie logiczne,  puzzle chemiczne, problem fizyczny, ekologiczny, geograficzny, domino – wyrażenia algebraiczne, gra planszowa - Wielki wyścig.

W konkursie można było zdobyć maksymalnie 138 punktów. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów najlepsze wyniki osiągnęły następujące pary:

Miejsce Nazwisko i imie uczestnika Nazwa szkoly Liczba punktów
1

Domeracki Jan

Mach Jacek

Gimnazjum nr 1 w Bytowie

klasa IB

117
2

Krawczyk Anna

Wiatrowski Fryderyk

Gimnazjum nr 2 w Bytowie

klasa IF

113
3

Bojanowska Sara

Sarnowska Alicja

Gimnazjum nr 2 w Bytowie

klasa ID
112

Parom, ktore uzyskały najlepsze wyniki wręczono dyplomy i nagrody, pozostałym uczestnikom dyplomy za udział w konkursie.

Obrazy news??w: czapar.jpg